Org. Hasan Iğsız, sınır ötesinin sinyallerini mi verdi?

Org. Hasan Iğsız, sınır ötesinin sinyallerini mi verdi? .16536
  • Giriş : 13.10.2007 / 11:11:00

İkinci Ordu Komutanı Org.Hasan Iğsız, 'Yakında içimizi rahatlatacak gelişmeler olacak' derken neyi kastetti?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

‘Yakında halkı rahatlatacağız’

2’nci Ordu Komutanı Org. Iğsız PKK terörü ile ilgili bir soruya “Bizi izlemeye devam edin, önümüzdeki günlerde göreceksiniz” yanıtını verdi

İkinci Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, “Önümüzdeki günlerde inanıyorum ki sizlerin de içini rahatlatacak halkımızın da içini rahatlatacak gelişmeler olacaktır” dedi. Iğsız, Şırnak’ta Şehit düşen Astsubay Ahmet Sarıoğlu’nun Malatya’daki ailesini ziyaret etti. Aileyle Akpınar Mahallesi’ndeki evde bir süre görüşen Iğsız, çıkışta gazetecilere şehit ailesine bayram ziyaretinde bulunduklarını ifade etti. Basın mensuplarının tezkere ve Şırnak’ta devam eden terör olaylarını sorması üzerine Iğsız, “Şimdi bakın bizi izlemeye devam edin önümüzdeki günlerde göreceksiniz” diye konuştu.

“Daha kararlıyız”

Malatya Valiliğinin resmi bayramlaşma törenine de katılan Orgeneral Iğsız, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Gerçekten buruk bir bayram içerisindeyiz. Kayıplarımız bizleri fevkalade üzmüştür. Ama eğer soruyorsanız, ’Tutumunuzda bir değişiklik var mı?’diye, bizler şu an daha da kararlıyız. Benim size şu anda söyleyeceğim tek şey bizi dikkatle izlemeye devam edin. Ama yaptıklarımızın hepsini izleyerek dikkat edin. Sadece olumsuzlukları değil. Önümüzdeki günlerde inanıyorum ki sizlerin de içini rahatlatacak halkımızın da içini rahatlatacak gelişmeler olacaktır.”

EŞİYLE ŞEHİT EVİNE ZİYARET

Orgeneral Hasan Iğsız şehit astsubay Sarıoğlu’nun ailesini eşi Ayşe Hanımla birlikte ziyaret etti. Iğsız ve eşinin evden ayrılırken oldukça üzgün oldukları görüldü.

PKK’dan küstah tavır: Türkiye’ye ilerliyoruz

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonundan çekinen PKK’nın, kendisine yakın kaynakları kullanarak kamplarını boşaltıp, Türkiye’ye hareket ettikleri haberlerini yaymaya çalışıyor. İngiliz Reuters ajansının haberine göre, PKK “Türkiye’ye doğru ilerliyoruz. Şartlarımız yerine getirilmediği takdirde AKP, CHP ve polisi vuracağız” diye açıklama yaptı.

Mehmetçik terör yuvalarına doğru hareketlendi...

Hükümet sınır ötesi operasyon için Meclis’ten yetki almaya hazırlanırken Güneydoğu’da askeri hareketlik gözle görülür bir şekilde artmaya başladı. Şırnak-Cizre karayolu üzerinde İkizler mevkinde çok sayıda zırhlı araç sınıra doğru kaydırıldı. TSK’nın yürüttüğü operasyonlar da sınıra doğru genişletiliyor. Şırnak’ın Silopi İlçesine bağlı Çalışkan ve Görümlü ile Cudi Dağı’nın eteklerinde 23. Tugay Komutanlığı’na bağlı birliklerin operasyonu sürerken, askeri araçların geçişi sırasında öncü birliklerde uzaktan kumandalı patlatmalara karşı sinyal kesici Jammer cihazlı araçların olduğu görüldü. Dün sabah sınırın sıfır noktasında bulunan Hamamboğazı mevkiine terörist geçişlerini önlemek için komando birliklerinin indirildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious