Org. Koşoner'den PKK'ya mesaj

Org. Koşoner'den PKK'ya mesaj.19746
  • Giriş : 02.09.2008 / 21:02:00

Koşaner: Teröre karşı yürütülen mücadele, silahlı tek terörist kalmayıncaya kadar kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Türkiye'nin bütünlüğüne ve ulusal birliğine yönelik etnik bölücü terörün, küreselleşmenin yarattığı imkanlardan da yararlanarak, ülkenin güvenliğini ve huzurunu tehdit etmeye devam ettiğini belirterek, "Etnik terör, hukuk devletinin ve demokrasinin sağladığı özgürlükleri istismar etmek suretiyle amacına ulaşmak istemektedir. Teröre karşı yürütülen mücadele, silahlı tek terörist kalmayıncaya kadar kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir" dedi.
Orgeneral Koşaner'in, birliklere yayımlanan göreve başlama mesajı Kara Harp Okulu'nun internet sitesine yer aldı.

Mesajında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının emir ve komutasını 27 Ağustos 2008 tarihi itibariyle devraldığını hatırlatan Orgeneral Koşaner, kendisinden önceki Kara Kuvvetleri Komutanlarınca verilmiş olan bütün emirler, direktifler ve vazedilmiş olan prensiplerin aksi emredilmedikçe yürürlükte olduğunu bildirdi. Orgeneral Koşaner, şunları kaydetti:

"Türkiye;nin bulunduğu coğrafya ve ülkemizin karşılaşabileceği tehdit ve riskler, kara kuvvetlerini; yurdumuza yönelik her türlü tehdidi caydıracak, yurdumuzu güvenle savunacak, ülke bütünlüğümüzü ve ulusal çıkarlarımızı koruyacak çağdaş güç ve kudrette ve yüksek hazırlık durumunda bulundurmamızı gerektirmektedir. Caydırıcı güç barışın korunmasının da teminatıdır.

Bu nedenle, tehdit ve risklere karşı süratle ve etkin bir şekilde karşılık verecek bir kuvvet yapısının oluşturulması amacıyla başlatılan çalışmalara devam edilmesi ana hedefimiz olacaktır."

Teknolojik imkanlar ne kadar gelişmiş olursa olsun, başarının yine de insan faktörüne bağlı olduğunun altını çizen Orgeneral Koşaner, nitelikli insan gücüne olan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığını vurguladı.

"Başta her seviyedeki komutanların eğitimi olmak üzere, hiçbir orduda bir eşine daha rastlanmayacak kahraman, cesur ve fedakar Türk askeri Mehmetçiklerin eğitimleri, daima en öncelikli eğitim görevimiz olacaktır" diyen Orgeneral Koşaner, mesajında, "Cumhuriyetin, devrimlerin, varlığımızın ve geleceğimizin korunmasının tek yolu, aklın ve bilimin yol göstericiliğini ve çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkılmasını hedef alan Atatürkçü düşünce sistemidir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*