Org.Başbuğ'a Altın Kartal Madalyası

Org.Başbuğ'a Altın Kartal Madalyası.10435
  • Giriş : 19.06.2009 / 16:41:00

Arnavutluk Genelkurmayı'nın resmi davetlisi olarak bu ülkeyi ziyaret eden Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Bamir Topi tarafından "Altın Kartal Madalyası" ile onurlandırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tiran'daki Tugaylar Sarayı'nda düzenlenen madalya töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Topi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Arnavutluk ordusunun modernizasyonunda ve ülkenin NATO'ya üye olmasında büyük destek verdiğini söyledi.

Topi, iki ülke arasında askeri alandaki ilişkilerin gelişmesinde Orgeneral İlker Başbuğ'un payının da önemli olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ da Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bamir Topi'ye teşekkür etti. Kendisine verilen madalyanın özel bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Orgeneral Başbuğ, şunları söyledi:
"Bu madalya, iki ülkenin Silahlı Kuvvetleri arasında mevcut olan mükemmel ilişkilerin daha yüksek seviyeye ulaştırması çabalarını teşvik edecektir. Her Türk vatandaşının kalbinde Arnavutluk'un özel yeri vardır. Madalyanız da özel bir mesajdır. Ben de bu mesajı en iyi şekilde ileteceğim."

Madalya törenine Arnavutluk Genelkurmay Başkanı General Maksim Malay, Türkiye'nin Tiran Büyükelçisi Süphan Erkula da katıldı.

Cumhurbaşkanı Topi, törenin ardından Orgeneral Başbuğ ile bir araya gelerek bir süre görüştü. Görüşmede iki ülke arasındaki askeri ilişkilerin son durumu ile bölgedeki gelişmeler değerlendirildi.

Orgeneral Başbuğ, Afganistan ve diğer ülkelerde barışı koruma misyonlarında Türkiye'nin Arnavutluk ile işbirliğine devam edeceğini kaydederek, "Arnavutluk'a desteğimizi her zaman sürdüreceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*