Org.Başbuğ'dan saldırı açıklaması

Org.Başbuğ'dan saldırı açıklaması.11999
  • Giriş : 30.04.2009 / 06:18:00
  • Güncelleme : 29.04.2009 / 23:47:31

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargahı'nda ''İletişim Toplantısı'' düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Karargahı'nda ''İletişim Toplantısı'' düzenliyor. Başbuğ canlı yayında gündemle ilgili görüşlerini açıklıyor.

Başbuğ, bu sabah Diyarbakır bölgesinde Lice-Genç yolu üzerinde yol emniyeti görevi yapan bir zırhlı personel taşıyıcının geçişi esnasında meydana gelen patlamada, 2'si uzman, 7'si er olmak üzere 9 güvenlik görevlisinin şehit olduğunu bildirdi.

İlker Başbuğ'un açıklamaları şöyleydi:

Medyamızın değerli temsilcileri Genelkurmay Karargahı'na hoş geldiniz. Bu sizlerle ikinci iletişim toplantımız.

Bu toplantımıza aldığımız üzücü bir haberle başlıyoruz.

Bu sabah Diyarbakır Lice'de bir tank ve Zırhlı Personel Taşıyıcı aynı yerden geçerken bir patlama olayı yaşanıyor. Tönce tank sonra ZPT geçiyor. ZPT geçerken çok şiddetli bir patlama yaşanıyor. Maalesef 2'si uzman çavuş 7'si er 9 askerimiz şehit düştü.

Zırhlı personel taşıyıcı zırhlı bir araç. El yapımı çok güçlü bir patlayıcının meydana getirdiği bir patlama olduğu ifade ediliyor. Tank geçtiğine göre bu büyük bir ihtimal uzaktan kumandaki kablolu bir düzenek olabilir diyoruz. Bu henüz kesin bir bilgi değil. Ben şehitlerimizi Allah'tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum.

Ancak terörle mücadelede karmasarlığa yer yok. Terörle mücadelede karmsarlığa düşerseniz kaybedersiniz. Azimle mücadelemiz devam edecek. Askerimiz polisimiz azimle dünden daha kararlı şekilde mücadeleye devam edecek.

Gelen bilgileri geldikçe kamuoyuyla sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*