Org.Başbuğ'u tahrik eden sorular

Org.Başbuğ'u tahrik eden sorular.9743
  • Giriş : 26.06.2009 / 23:20:00
  • Güncelleme : 21.09.2016 / 23:44:25

İlker Başbuğ'un bugünkü basın toplantısına bazı gazetecilerin soruları damgasını vurdu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın, “İrticayla Mücadele Eylem Planı” kararından sonra bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Başbuğ, Karargah'ta Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen belgeyle ilgili genel değerlendirmelerde bulunduktan sonra, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ancak Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Sebahattin Önkibar ile Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Mehmet Şehirli'nin 'tahrik' edici sorularını Başbuğ düzeltmek durumunda kaldı.

Org. Başbuğ 'apoletli' gazetecilere karşı hükümeti savunmak zorunda kaldı.

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Sebahattin Önkibar'ın sorduğu soru

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, doğruluğu kanıtlanmamış bir kâğıt parçasından hareketle partisinin Şanlıurfa il kongresinde, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni hedefe oturtmasından hicap duyuyor musunuz?

Başbuğ, Önkibar'ın bu sorusuna "Hicap duymak çok ağır bir laf, niye hicap duyayım ki" cevabını verdi.

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Mehmet Şehirli'nin sorduğu soru

Şimdi AK Parti bu kağıt parçası çıktığı zaman kendileri arasında toplandı, yargıya başvurdu. Bu yargıya başvurması askeri mahkeme kararından sonra olsaydı daha iyi olmaz mıydı?

Bu soruya Başbuğ, “Bu konu bir takdirdir. Bu konuda benim söyleyeceğim bir şey yok. Kendi takdirleridir” cevabını verdi. Bunun üzerine araya giren Mehmet Şehirli “Ama askeriyeden gelmiş bir şey oldu da onun için” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*