Organ bağışı hayat kurtardı

Organ bağışı hayat kurtardı.13126
  • Giriş : 10.05.2008 / 11:44:00

İzmir'de Ege Üniversitesi Hastanesi'nde kadavradan karaciğer nakli yapılan Antakyalı 53 yaşındaki Nevzat Aynacı sağlığına kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Organ bağışı sayesinde şifa bulan 4 çocuk babası Nevzat Aynacı, 6 sene önce İstanbul'da bir hastanede kendisine Hepatit C'ye bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konduğunu, yapılan tedaviden sonuç alınamayınca organ nakline karar verildiğini söyledi. Bir süredir tedavisinin Ege Üniversitesi Hastanesi'nde devam ettiğini kaydeden Aynacı, “Bir ay önce bilinç kaybı nedeniyle Ege Üniversitesi Hastanesi'ne getirildim. 5 gün kadar yoğun bakımda kaldım” diye konuştu.

Nakil gündeme geldiğinde ilk olarak ablası ve kızının gönüllü olduğunu, ancak yapılan testlerden olumlu sonuç alınamadığını belirten Aynacı, “Tek umudum kadavradan uygun organ bulunmasıydı. Doktorlarımızdan gelen güzel haber benim için hayatımda dönüm noktası oldu. Organ bağışında bulunan aileye yaşamımı borçluyum” dedi.

Nakil Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Sözbilen ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious