Organik pekmezli fındık kreması

Organik pekmezli fındık kreması.9512
  • Giriş : 15.11.2008 / 12:52:00

Naturel, ekolojik, biyolojik,organik ürünleri internet üzerinden satışa sunan www.nebolife.com organik gıda tüketicileri için yepyeni bir lezzeti daha ürünlerinin arasına kattı. Grünn organik pekmezli fındık kreması.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçermiş olduğu 80'e yakın karbonhidratın tümü, Glukoz ve Fruktoz (Monosakkarit) halinde olması sebebiyle sindirim sisteminde parçalanmaya gerek kalmadan doğrudan kana geçen ve metabolizmada anında enerjiye dönüşen, bu sebeple bebeklerin, çocukların, sporcuların ve acil enerji gereksimi olanların beslenmesinde önemli rol oynayan organik pekmezin yine faydası herkesçe bilinen organik fındıkla karışımı sonucu şeker ilavesiz üretilen Grünn organik pekmezli fındık kreması www.nebolife.com adresinde 250 gramı 9.50 YTL'den satışa sunuluyor.
Enerji kaynağı olan organik pekmezli fındık kreması özellikle çocuklar, gençler, hamile kadınlar, sporcular ve dışarda çalışanlar için öneriliyor.

Ürün hakkında:


İki yemek kaşığı organik üzüm pekmezi (20gr) yaklaşık 2mg demir 80mg kalsiyum ve 58kcal enerji içermektedir. Organik üzüm pekmezinde bulunan demir insan vücudunun kolayca kullanabildiği +2 değerlikli demirdir. Bu özelliği sebebiyle bebekler, hamile ve emzikli anneler için bulunmaz demir kaynağıdır. Bebeklik dönemi,beyin gelişiminin en önemli dönemi olup bu dönemde beynin enerjiye ihtiyacı çok fazladır. Pekmez içerdiği B1 ve B2 vitaminleri ve çeşitli minareller ile bedensel gelişime deri ve saç beslenmesinde katkıda bulunur. İltahaplı ve ateşli hastalıklarda vücut direncini arttırır. Mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendirir. Damar sertliğine iyi gelir. Kan dolaşımını rahatlatır.

Ürünün mineral içeriği fındık kremaları ile karşılaştırıldığında kalsiyum, magnezyum, demir ve bakır açısından daha zengin olduğu görülmektedir. Pekmez, yüksek şeker içeriği için iyi bir karbonhidrat ve enerji kaynağıdır.

rotahaber

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*