Organize suç örgütüne büyük darbe

  • Giriş : 02.07.2007 / 17:44:00

Adana'nın Ceyhan ilçesinde halkı canından bezdiren Kesiciler suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda örgüt lideriyle birlikte 41 kişi gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ceyhan Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, organize suç örgütünü oluşturmak, adam öldürme, silahla adam yaralama, işyeri kurşunlama, çek senet tahsilatı yapmak, yağma, narkotik ve pisikotrop madde ile silah ve mühimmat kaçakçılığı yapan 'Kesiciler organize suç örgütüne' yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda biri örgüt lideri olmak üzere toplam 41 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre ilçe merkezi ve köylerde 61 ayrı adrese yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda örgüt lideri H.K. ve biri bayan olmak üzere 41 örgüt mensubu yakalanarak gözaltına alındı.

Organize suç örgütü ile birlikte değişik tip ve çapta 4 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkıdan dönme gerçek tabanca, 2 adet kuru sıkı tabancı, 6 adet av tüfeği, 16 şarjör, silahlara ait 213 mermi, 6 kesici alet, 305 gram kubar esrar, 79 muhtelif çek senet ele geçirildi.

Yapılan sorgulamanın ardından örgüt üyeleri güvenlik güçleri tarafından adliyeye sevk edildi.

Örgüt elemanları Ceyhan adliyesine getirilirken jandarma ve polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı.

Güvenlik güçleri suç örgüt mensuplarını adliyeye getirirken her hangi bir olayın çıkmaması için sanıkların yakınları adliyeye yaklaştırılmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious