Organları dört hastaya umut oldu

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Gaziantep'in, Oğuzeli ilçesinde, başına sıktığı kurşunla intihar eden 26 yaşındaki gencin organları, 4 hasta için, yaşam umudu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hale Erdem, kalp yetmezliği rahatsızlığı yüzünden İzmir'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaklaşık bir yıldır tedavi görüyordu. Ancak tedaviden olumlu sonuç alınamadı. Genç kızın yaşaması için kalp nakli şart oldu.

19 yaşındaki oğlu Namık Erdem'i de aynı hastalık yüzünden iki buçuk yıl önce kaybeden baba Ramazan Erdem, kızı için uygun organın bağışlanmasını bekliyordu.

İlk müjdeli haber 13 gün önce geldi. Hale Erdem hemen ameliyata alındı. Ancak nakledilecek kalpte damar sertliği tespit edilince göğsü kapatılan genç kız, hayal kırıklığıyla kendine geldi.

Umudunu kaybetmeyen Hale, yeniden hastaneye çağrıldı. Onun için uygun kalp Gaziantep'ten geldi.

Aşık olduğu eski kız arkadaşı tarafından reddedilince başına silahla ateş ederek intihar eden 26 yaşındaki Uğur Keser'in kalbi, genç kıza nakledildi. Ameliyat başarılı geçti.

Bir aksilik çıkmazsa Hale Erdem kısa sürede sağlığına kavuşacak. Kendisini bir an olsun yalnız bırakmayan nişanlısıyla evlenecek.

Genç kız, yaşamına aşkına karşılık bulamadığı için intihar eden Uğur Keser'in kalbiyle devam edecek..

Keser'in karaciğeri ve 2 böbreği de Mersin’de 3 hastaya nakledilecek. Nakil için dokuları uygun bulunan 21 yaşındaki Mehmet Karadağ, 45 yaşındaki Hatice Meşe ve 30 yaşındaki Arif Altun hastaneye çağrıldı.

Hastalardan Arif Altun heyecanını “İki yıldır böbrek bekliyorum. Böyle bir şansımın olması beni çok sevindirdi. Çok heyecanlıyım. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Herkesi organ bağışına davet ediyorum" sözleriyle anlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious