Organları üç kişiye hayat verecek

Organları üç kişiye hayat verecek.10438
  • Giriş : 02.07.2009 / 17:48:00

Osmaniye'de geçirdiği rahatsızlık nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen 24 yaşındaki gencin karaciğer ve böbreklerinin ailesi tarafından bağışlandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmaniye'de oturan, ailesinin adını açıklamak istemediği 24 yaşındaki genç, bir süre önce beynindeki rahatsızlık nedeniyle yakınları tarafından Osmaniye Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavilere rağmen iyileşmeyen gencin geçtiğimiz günlerde beyin ölümü gerçekleşti.

Hastane yetkililerinin durumu bildirmesi üzerine gencin ailesi, oğullarının karaciğer ve böbreklerini bağışlamaya karar verdi.

Bunun üzerine Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaciğer Nakli Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Haluk Demiryürek, başkanlığındaki bir ekip, gencin karaciğer ve böbreğini operasyonla aldı.

Demiryürek, böbreğin birinin Kahramanmaraş, diğerinin ise Ankara'daki Ulusal Organ Nakli Koordinasyon Merkezine gönderilerek uygun hastalara takılacağını, karaciğerin ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde tedavi gören 39 yaşındaki bir kadın hastaya nakledileceğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*