Organlarını alıp cesedini attılar

Organlarını alıp cesedini attılar.6657
  • Giriş : 02.11.2008 / 15:42:00

Kaçırılan 4 yaşındaki çocuğun cesedi bir çuval içinde bulundu. Üstelik de tüm organları alınmıştı. Herkes korku içinde...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Organ mafyası köylere indi. 4 yaşındaki Rojhat Erkmen iki ay önce evlerinin önünde oynarken kaybolmuştu. Bebek bir çuval içerisinde organları alınmış vaziyette bulundu.

Kars'ın Digor ilçesine bağlı Dağpınar beldesindeki iki ay önce evlerinin önünde oynarken kaybolan Rojhat bebek günlerce aranmasına rağmen bulunamadı. Çevre köylerde bile aranan bebeğin ailesi Valilik'ten yardım istedi.

ORGANLARI ALINIP ÇUVALLA ATILMIŞ

Yapılan aramaların Rojhat bebeğin bir çuval içindeki cesedi Digor ilcesine bağlı Şatıroğlu köyü yol kenarında bir bulundu. Bebeğin organları alınmıştı. Rojhat bebek önceki gün Dağpınar beldesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

BOHÇACILAR BİRDEN YOK OLDU

Bu olayın ardından konuşan dede Rıdvan Erkmen, torununun kaybolmasından beldeye gelen bohçacı diye adlandırılan satıcıları sorumlu tutuyor ve bunun organ mafyası işi olmasından da endişe duyduğunu söylüyor. Dede, "Biz yandık başkaları yanmasın. Tandır yüklü iki kamyon o bölgede görülmüş. Tandır satıcıları Gülheyran köyünde bir çocuğu daha kaçırmak isterken köylüler tarafından görülmüşler ve daha sonra kamyonla hızla köyden ayrılıp Dağpınar beldesinden birkaç yüz metre uzaklıkta çocuğu araziye bırakarak kaçmışlar" dedi.

Anne Meryem Erkmen ise "Bohçacılar beldemize çok gelip gidiyorlardı. Tanımadığımız onlarca insan görünüyordu. Bu olaydan sonra köyümüze tek bir bohçacı bile gelmedi" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*