Organlarıyla 6 kişi yaşayacak

Organlarıyla 6 kişi yaşayacak.11436
  • Giriş : 25.02.2008 / 16:05:00
  • Güncelleme : 25.02.2008 / 16:16:22

Beyin ödemi ve damar tıkanıklığı sebebiyle kaldırıldığı hastanede dün gece (24 Şubat) beyin ölümü gerçekleşen Salih Hasgör'ün (58) bağışlanan organları, İzmir ve Ankara'daki hastanelere gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen cuma gününden beri yoğun bakımda bulunan ve beyin damarlarından birisinin tıkalı olduğu belirlenen Hasgör'ün dün gece beyin ölümü gerçekleşti. Vasiyeti üzerine ve ailesinin de onayıyla alınan bağışlanan, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi ve Manisa Devlet hastaneleri uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından alındı. Eşinden ayrı yaşadığı ve iki çocuğu olduğu öğrenilen Hasgör'ün yeğeni Fethi Hasgör, amcasının vasiyeti uyarınca organlarının bağışlanmasına karar verdiklerini, bunun herkese örnek olması gerektiğini ifade etti.

Manisa Devlet Hastanesi Organ Bağış Koordinatörü Dr. Mehmet Bayer ise Hasgör'ün böbreklerinden birisinin İzmir Özel Kent, diğer böbreği ve kalp kapakçıklarının Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, korneasının DEÜ Tıp Fakültesi, karaciğerinin Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanelerinde acil organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildiğini bildirdi. Manisa Organ Nakil Koordinatörü Dr. Sema Kuşçu ise ilde 2007 yılında beyin ölümü gerçekleşen dört kişinin organlarının bağışlandığını belirterek, bu yıl ilk bağışın Salih Hasgör'den olduğunu, Manisa Devlet Hastanesi'nin de bu alanda ilk ameliyatı yaptığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious