Orgeneral Başbuğ, 'sağduyu' çağrısı yaptı

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Danıştay 2. Dairesi üyelerine yapılan silahlı saldırıyı lanetlediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde İnönü Stadyumu'ndaki törenlere katılan 1. Ordu Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, basın mensuplarının Danıştay'a yapılan saldırı ile ilgili sorularını yanıtladı. "Bu olay Türk tarihine kara bir leke olarak geçmiştir" diyen Orgeneral Başbuğ, "Bu olaya karşı Türk milleti olarak sağduyulu olmalıyız. Ancak bu olaylardan da ders alınması gerekir." şeklinde konuştu.

İstanbul Valisi Muammer Güler de, Danıştay'a yıpılan saldırının İstanbul'da da araştırıldığını söyledi. Vali Güler, "Arkasında kim varsa bunu bulup ortaya çıkartacağız. İstanbul'da olayla ilgili olarak 3 kişi yakalandı. Bu 3 kişiyi Ankara'ya gönderdik. Bu soruşturmayı Ankara yürütüyor. Cumhuriyet Gazetesi'ne yapılan bombalı saldırılarla Danıştay'a yapılan saldırıda 4 kişi örtüşüyor." dedi.

Danıştay'a yapılan saldırıyı kınadıklarını söyleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, bu olayların sağduyulu olarak geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Topbaş, "Cenazede yapılan protestolar bir grup tarafından yapıldı. Bunlar hoş karşılanamaz. Bu milletin bin yıllık tarihi var." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious