Orgeneral Büyükanıt, Washington'a ulaştı

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, temaslarda bulunmak üzere New York'tan Washington'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Washington'da ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace ve ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Peter Schoomaker ile biraraya gelecek.

Büyükanıt ayrıca, ABD Temsilciler Meclisi Dışilişkiler Komitesi Başkanı Tom Lantos ile görüşecek.

Orgeneral Büyükanıt'ın, Amerikan-Türk Konseyi tarafından verilecek bir yemeğe katılması, ABD Ulusal Savunma Enstitüsü'nde ve Washington Institute adlı düşünce kuruluşunda basına kapalı toplantılarda konuşması öngörülüyor.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, ayrıca Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy tarafından verilecek bir resepsiyona da katılıyor.

Washington'a gelişinde gazetecilerin sorularıyla karşılaşan Büyükanıt, temaslarının ardından cuma günü bir basın toplantısı düzenleyeceğini, görüşmelerde bulunmadan söyleyebileceği birşey olmadığını kaydetti.

Büyükanıt, ilk izlenimlerini soran bir gazeteciye ise, New York'taki Central Park'ta Türkler'in çalıştırdığı faytonlardan sözetti.

Orgeneral Büyükanıt, ''O çocukların, oradan kazandıkları parayla lisansüstü eğitim yaptıklarını gördüm'' dedi ve bu durumdan etkilendiğini bildirdi.

Fenerbahçe ile ilgili bir soruya karşılık ise Büyükanıt, ''Onu hiç sormayın'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious