Orgeneral Ergin Saygun, Bağdat'ı ziyaret etti

Orgeneral Ergin Saygun, Bağdat'ı ziyaret etti.9531
  • Giriş : 16.01.2008 / 08:19:00

Genelkurmay II'nci Başkanı Orgeneral Saygun, PKK kampları bombalandığı sırada Bağdat'ı ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk jetlerinin terör örgütü PKK kamplarının bulunduğu Irak'ın kuzeyindeki Zap-Şivi, Avaşin-Basyan ve Hakurk bölgelerini bombaladığı gün, Genelkurmay II'nci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun'un Bağdat'ı ziyaret ettiği bildirildi.

Diyarbakır'dan kalan F-16 savaş uçaklarının terör örgütünün kamplarına yönelik yaptığı sınır ötesi operasyon sırasında, Irak'ın Türkiye'den bir konuğu vardı.

Genelkurmay II'nci Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, bugün Irak Genelkurmay Başkan Yardımcısı Hava Orgeneral Nasier Abadi'nin davetlisi olarak Bağdat'a bir çalışma ziyaretinde bulundu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, "Ziyaret esnasında, terörle mücadele ve uzun vadeli askeri işbirliği imkanları dahil, 2 ülke silahlı kuvvetlerini ilgilendiren konular ele alınmıştır. Orgeneral Saygun, Bağdat ziyareti kapsamında, Irak Çok Uluslu Kuvvet Komutanı Orgeneral David H. Petraeus ile ayrı bir görüşme yapmıştır. Görüşmede, terörle mücadele konusunda fikir alışverişinde bulunulmuş ve iki ülkenin terörizme karşı işbirliğindeki kararlılık teyit edilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Öte yandan Diyarbakır İkinci Hava Taktik Komutanlığı'ndaki hareketlilik te devam ediyor. Akşam saatlerinde Diyarbakır'dan kalkan F-16 savaş uçakları sınır bölgesine gitti. Uçakların burada denetim uçuşları yaptığı belirtiliyor.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious