Orgeneral Yaşar Büyükanıt ABD'de

  • Giriş : 12.02.2007 / 00:00:00

ABD Genelkurmay Başkanı Peter Pace'in davetlisi olarak ABD'ye resmi bir ziyaret gerçekleştiren Büyükanıt, New York'a geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile ABD'ye gelen Orgeneral Büyükanıt'ı New York John F. Kennedy Havalimanı'nda Türkiye'nin BM Nezdindeki Büyükelçisi Baki İlkin ve New York Başkonsolosu Mehmet Samsar karşıladı. Orgeneral Büyükanıt, buradan New York'ta kalacağı New York Palace Oteli'ne geçti.

Otel girişinde gazetecileri selamlayan Orgeneral Büyükanıt, geziye yeni başladığı ve şu an hiç kimseyle görüşmediği için herhangi bir açıklaması olmayacağını açıkladı.

İki gün New York'ta kalacak olan Orgeneral Büyükanıt, 13 Şubat Salı günü Washington'a geçecek ve aynı akşam Büyükelçi Nabi Şensoy tarafından onuruna verilecek resepsiyona katılacak.

Orgeneral Büyükanıt, 14 Şubat Çarşamba günü Beyaz Saray'da ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile bir araya gelecek.

15 Şubat Perşembe günü temaslarına Pentagon'da devam edecek olan Orgeneral Büyükanıt, burada Genelkurmay Başkanı Orgeneral Peter Pace, eski Ankara Büyükelçisi ve ABD Savunma Bakan Yardımcısı Eric Edelman ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Peter Schoomaker ile birer görüşme gerçekleştirecek.

Orgeneral Büyükanıt, 16 Şubat Cuma günü bir düşünce kuruluşunda konuşma yapacak ve temaslarını değerlendireceği bir basın toplantısı düzenleyecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious