Orhan babanın sağlık durumu iyi

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Rahatsızlanarak dün akşam saatlerinde Memorial Hastansi'ne kaldırılan şarkıcı Orhan Gencebay'ın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuya ilişkin basın açıklaması yapan Memorial Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Şener, hastaneye yürüyerek gelen Orhan Gencebay'ı tedbir amaçlı yatırdıklarını ifade etti. Dr. Deniz Şener, "Orhan Gencebay dün gribal enfeksiyon sonrası yüksek ateş ve çarpıntı şikayetiyle hastanemize geldi. Tedbir amaçlı olarak kendisini yatırdık. Hastaneye yürüyerek geldi. Şu anda durumu gayet iyi. Kalpteki ritim bozukluğu yüksek ateşin etkisiyle meydana gelmiş. Şikayetleri geçinceye kadar hastanemizde kontrol altında tutacağız." diye konuştu.

Gencebay'ın ne zaman taburcu edileceğine de değinen Şener, "Hastaneden taburcu olma konusunda ise bugün de olabilir, yarın da olabilir. Yapılan planlar anlık muayene sonuçlarına göre belirlenecek. Kendisi 6 yıl önce by-pass ameliyatı geçirdi. O konuyla ilgili herhangi bir sorunu yok. Bu tip hastalara tavsiye ettiğimiz önerileri kendisine de söyleyeceğiz." dedi.


-DR. ŞENER: "ORHAN BEY, ÖRNEK BİR KALP HASTASI"-


Basın mensuplarının "Hangi nedenlerden dolayı rahatsızlandı?" şeklindeki sorusunu Dr. Deniz Şener, "Kalp damar hastalığı olan insanların stres, gerilim gibi nedenlerden olabilir. Bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Stres ve gerilimden uzak olacak. Yürüyüş yapacak ve kendisine dikkat edecek. Zaten Orhan bey kendisine çok dikkat ediyor. Kendisi örnek bir kalp hastası." diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious