Orhan Gencebay: Uyuyamadım

  • Giriş : 22.06.2007 / 14:30:00
  • Güncelleme : 22.06.2007 / 15:05:14

Gencebay, jüri üyeliğini yaptığı Popstar Alaturka yarışmasının halk tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Memleketi Samsun'da yakınlarını ziyaret eden Orhan Gencebay, jüri üyeliğini yaptığı Popstar Alaturka yarışmasının halk tarafından büyük ilgi gördüğünü söyleyerek, “Yarışma başlangıçta beni çok rahatsız ediyordu. İlk bir ay canımın sıkıntısından uyuyamadım. Sonra program zaman içerisinde değişti ve daha olumlu bir yere geldi. Yalnız eğlence programı olmadı. Türk müziğinin korunduğu, anlatıldığı, bilgi verildiği bir program haline geldi'' dedi. Gencebay, geçen ay ölen Türk Halk Müziği'nin güçlü isimlerinden Yıldıray Çınar'ın mezarını da ziyaret ederek dua etti.
Orhan Gencebay, dün geldiği memleketinde yakınlarıyla hasret giderdi. İlk olarak annesi Habibe Gencebay'ı ziyaret eden Orhan Gencebay, daha sonra geçen ay hayatını kaybeden Türk Halk Müziği'nin güçlü isimlerinden Yıldıray Çınar'ın Asri Mezarlık'taki kabristanını ziyaret etti. Çınar için dua eden Gencebay, “Dostum Yıldıray Çınar'ın cenazesine gelmek istememe rağmen rahatsızlığım nedeniyle gelemedim. Bundan dolayı içimde bir burukluk var'' diye konuştu.
Hemşerilerinin yoğun ilgi gösterdiği Orhan Gencebay, hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 95 kilo olduğunu, ancak kilosunu hiç göstermediğini, bunu da sürekli yürüyüş yapmaya borçlu olduğunu söyledi. Geçen hafta Utku Güdü'nün birinciliğiyle sonuçlanan ve Star TV'deki Popstar Alaturka yarışmasına da değinen Orhan Gencebay, bu yarışmanın başlangıçta kendisini çok rahatsız ettiğini belirtti. Daha önceki popstar yarışmasındaki davranış biçimlerini tasvip etmediği için kabul etmediğini söyleyen Gencebay, şöyle devam etti:
“Fakat kanal yönetimi bu konuda çok ısrar etti ve daha farklı bir format olacağını söylediler. Ben de kabul ettim. Ama ilk bir ay canımın sıkıntısından uyuyamadım. Daha sakin ve sabırlı bilgilerimizi anlatırız diye düşündüm. Sonra program zaman içerisinde değişti ve daha olumlu bir yere geldi. Yalnız eğlence programı olmadı. Türk müziğinin korunduğu, anlatıldığı, bilgi verildiği bir program haline geldi. Halkımızın ilgisi sayesinde de reyting birincisi oldu. Televizyon tarihinde böyle birşey ilk defa oldu. 20 bin kişi arasında çok güzel sesler seçtik. Popstar Alaturka yeni yayın döneminde de devam edecek.'' Yeni projelerinin olduğundan da bahseden Orhan Gencebay, yeni bir eserle ilgilendiğini kaydederek, “Yeni albümü yakında çıkaracağız. Bir yandan da daha önce de kurmak istediğimi söylediğim Gencebay Akademisi'nin hazırlığını yapıyorum. Başka şeyler de var. Ama sürpriz olsun diye söylemiyorum. Bir dizi ve sinema film üzerinde çalışıyorum. Şu anda gelen senaryoları okuyorum'' dedi. Gencebay, siyasi parti liderlerinin şarkılarını siyaset meydanlarında kullanılmasından yana olmadığını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious