Orkestra şefi Asimo

Orkestra şefi Asimo.9300
  • Giriş : 07.05.2008 / 17:59:00

Honda'nın insansı robotu ASIMO, tanınmış çellist Yo-Yo Ma ile birlikte "Impossible Dream" adlı eseri çalacak olan Detroit Senfoni Orkestrası'nı (DSO) yönetecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Düşlerin Gücü Müzik Eğitimi Fonu'nun oluşturulması amacıyla DSO için 1 milyon dolar kaynak sağlayan Honda, müzik eğitimini geliştirme, destekleme ve klasik müzik alanında çeşitliliği teşvik etmeye yönelik yenilikçi ve çok boyutlu bir program geliştirmek amacıyla DSO ile ortak çalışıyor.

Mayıs ayındaki Yo-Yo Ma performansı ve öğrencilere yönelik Uzmanlık Sınıfına sponsorluğa ek olarak Honda ile DSO arasındaki işbirliği kapsamında gerçekleşecek çalışmalar şu şekilde: "Detroit şehrinin yeterli olanakların bulunmayan bölgelerinde öğrencilere müziğe giriş / yaylı çalgılar eğitimi vermeyi amaçlayan Düşlerin Gücü Yaylı Çalgılar Projesi'nin hayata geçirilmesi.

İstekli ancak yeterli olanağa sahip olmayan öğrencilere müzik konusundaki yeteneklerini tam olarak geliştirebilmeleri amacıyla Yaylı Çalgılar Projesi, DSO Civic Orkestrası ve/veya DSA bünyesinde özel dersler sağlamaya yönelik Düşlerin Gücü Müzik Bursu programının gerçekleştirilmesi.

DSO Civic Gençlik Orkestrasının, DSO ile DSA'nın eğitim ortaklığı faaliyetlerinin ve Max M. Fisher Müzik Merkezi'ndeki Konser Salonunda gerçekleştirilecek olan DSO yaylı çalgılar Eğitim Konserleri Serisi için destek sağlanması.

DSO'nun Afrika-Amerika Arkadaşlık Programı gibi programlar için fon sağlayan 2008 Klasik Kökler Galasının desteklenmesi."

İnsanlara yardım etmek ve gelecekte yaşlılara ve engellilere evlerinde destek olmak hedefiyle tasarlanan ASIMO, aynı zamanda öğrencileri matematik ve fen çalışmaları alanında cesaretlendirmek ve teşvik etmek amacıyla da kullanılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious