Orman bekçisine hayat kadını

Orman bekçisine hayat kadını .14820
  • Giriş : 13.11.2008 / 09:45:00
  • Güncelleme : 13.11.2008 / 09:28:59

Denizli’nin Çivril ilçesinde kaçak ağaç kesen üç kişi ile hayat kadını getirmeleri karşılığında ağaç kesilmesine göz yumduğu iddia edilen orman bekçisi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Işıklı Jandarma Komutanlığı ekipleri, kolluk devriyesi sırasında Aktaş Köyü koruma alanı yolunda, H.D, S.D ve Y.D'nin ormanlık alanda kaçak ağaç kesimi yaptıklarını belirledi. Jandarmanın suçüstü yakaladığı 3 kişiye 201 YTL para cezası kesildi, kaçak kesilen odunlar ile bulundurdukları aletler, Çivril Orman İşletme Şefliğine teslim edildi.

Olayla ilgili yapılan araştırmalar sonunda, Aktaş Köyü koruma alanında orman bekçisi olarak görev yapan Ö.A'nın, irtibata geçtiği üç kişiden, orman içinde ağaç kesilmesine karşılık, kendisine her defasında bir hayat kadını istediği tespit edildi.

Ormanda bekçilik yapan Ö.A'nın ifadesinde, söz konusu kişilerin kendisine hayat kadını getirdiklerini ve buna karşılık ormandan gizlice ağaç kesmelerini sağladığını itiraf ettiği bildirildi.

Nöbetçi mahkemeye çıkartılan H.D., S.D. ve Y.D. rüşvet vermek suçundan, orman bekçisi Ö.A. ise rüşvet almak suçundan tutuklanarak Çivril K-2 tipi kapalı cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*