Orman işçileri sele kapıldı; 1 ölü, 1 yaralı

Orman işçileri sele kapıldı; 1 ölü, 1 yaralı.16645
  • Giriş : 07.11.2007 / 21:28:00

Mersin'in Aydıncık İlçesi Gözce Beldesi'nde yanan orman alanında saha temizleme çalışması yapan orman işçilerinin kaldığı çadırlar sel suları altında kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sele kapılan 26 yaşındaki Emine Malak hayatını kaybederken, yaralı kurtulan hamile 18 yaşındaki Hürü Çatalkaya ise tedaviye alındı.

Adana’dan Aydıncık İlçesi’ne gelerek yangında kül olan Postacı Mevkii’ndeki orman sahasında çalışmaya başlayan işçiler, bir vadiye de konaklamak için çadır kurdu. Dün sabah başlayan şiddetli yağmurun etkisiyle akşam saatlerinde meydana gelen sel suları, işçilerin kaldığı çadırları yerle bir etti. Çadırlar ve içinde barınan işçiler sel sularıyla 25 metre sürüklendi. İşçilerden Emine Malak ile Hürü Çatalkaya yaralı olarak kurtarıldı. Aydıncık Devlet Hastanesi’ne götürülen işçilerden Malak’ın öldüğü anlaşıldı. Hayati tehlikesi bulunan Çatalkaya burada yapılan tedavinin ardından Silifke Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Malak’ın cenazesi, yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Adana’nın Saimbeyli İlçesi'ne gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious