Orman İşletme Müdürü tutuklandı

Orman İşletme Müdürü tutuklandı.12432
  • Giriş : 07.09.2008 / 15:06:00

Erzincan'da Orman İşletme Müdürlüğü'nde yolsuzluk iddiaları üzerine operasyon düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Jandarma, aralarında Orman İşletme Müdürü Ali Osman Sertbaş'ın da bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı. Sorgulamalarının ardından adliyeye çıkarılan zanlılardan Müdür Sertbaş ile orman memuru Yaşar Biçer ve müteahhit İbrahim Ateş tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bir ihbar üzerine 9 ay önce Orman İşletme Müdürlüğü'nü teknik takibe alan jandarma timleri, geçen Cuma günü operasyon için düğmeye bastı. Emniyet Müdürlüğü'nden de ekiplerin katıldığı `yaşam' adı verilen operasyon kapsamında 13 Şubat Caddesi üzerindeki Orman İşletme Müdürlüğü'ne gelen jandarma timleri müdürlüğün tüm birimlerinde arama yaptı. Çok sayıda evrak ve bilgisayara el koyan timler, Müdür Ali Osman Sertbaş ile 8 kişiyi gözaltına aldı.

İl Jandarma Komutanlığı'ndaki ifadelerinin alınmasının ardından dün gece adliyeye çıkarılan 9 kişiden Müdür Ali Osman Sertbaş ile Refahiye Orman İl Müdürlüğü'nde görevli memur Yaşar Biçer ve müteahhit İbrahim Ateş, `orman arazilerini peşkeş çekmek', `rüşvet almak' ve `ihaleye fesat karıştırmak' suçlarından tutuklanarak cezaevine konuldu. 6 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan Cumhuriyet Savcılığı, dosyayla ilgili gizlilik kararı aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*