Orman yangını kontrol altına alındı

Orman yangını kontrol altına alındı.20350
  • Giriş : 22.12.2008 / 17:34:00

Samandağ ilçesinde önceki gün başlayan, makilik ve çalılıkların yanı sıra yaklaşık 400 hektarlık kızılçam alanının da zarar gördüğü yangının büyük oranda kontrol altına alındığını bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Halil Çoşkun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Samandağ ilçesine bağlı Şahlankaya mevkisi ile İskenderun ilçesine bağlı Arsuz-Uluçınar beldelerinde, önceki gün iki ayrı noktada kızılçam ve makilik alanda çıkan yangına, piknik yapanların neden olduğunu tahmin ettiklerini söyledi.

Yangına üç cepheden 8 dozer, 35 arazöz, 6 su tankı 25 hizmet aracı ve 400 işçiyle müdahale ettiklerini aktaran Çoşkun, şöyle devam etti:

''İki günden bu yana devam eden ve rüzgarın etkisiyle genişleyen yangın, sabah saatlerinde bölgede etkili olan yağış sayesinde büyük oranda kontrol altına alındı. Yangında yaklaşık 400 hektarlık kızılçam ile çok büyük bir alanı kapsayan çalılık ve makilik zarar gördü. Ayrıca Şahlankaya mevkisindeki bir ev de yandı. Çevre illerden tüm ekiplerin seferber olduğu yangını yağmur sayesinde büyük oranda kontrol altına aldık.''

Evi yanan orman işçisi Ali Halistürk, yangının kontrol altına alınmasının evini kaybetmesinin üzüntüsünü hafiflettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*