Orman yangınına son anda müdahale

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Kızılcahamam'daki orman yangını erken müdahale sonucu büyümeden söndürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangına, Orman Müdürlüğü'ne ait 50 işçi, 3 itfaiye aracı ve bir yangın söndürme helikopteri ile müdahale edildi.
Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı'nda bulunan ormanda yangın meydana geldi. Piknik ateşi yada sigara izmaritinin neden olduğu tahmin edilen yangına yapılan erken müdahale ormanın tamamen yanmasına engel oldu.

Kızılcahamam Orman İşletme Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, yangının ormanın 2,5 ile 3 hektarlık alanda etkili olduğunu, 1 hektarlık alanın tepe yangını, 1,5 hektarlık alanın ise örtü yangını şeklinde gerçekleştiğini söyledi. Yorulmaz, "Yangın 16.45 sıralarında meydana geldi. Biz yangını 19.30 sıralarında kontrol altına aldık. Yangına 3 tane itfaiye aracı, 50 tane işçimiz ile müdahale ettik." dedi.

Yangının Karabük Orman Müdürlüğü'ne ait bir helikopterin de havadan yaptığı destek ile söndürüldüğünü kaydeden Yorulmaz, soğutma çalışmalarının devam ettiğini ve herhangi bir tehlikenin bulunmadığını ifade etti.

Yangının çıkış nedenini henüz net olarak bilemediklerini belirten Yorulmaz, "Burası piknik alanı, biz de yangının henüz nedenini kestiremedik. Nereden çıktığı belli değil, büyük ihtimalle piknikçi ateşi. Biri geçerken sigara izmariti de atmış olabilir." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious