Orman yangınları kasıtlı mı?

Orman yangınları kasıtlı mı?.7977
  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Ormanlık alanlarda çıkan yangınların artması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kundaklama ihtimali üzerinde duran güvenlik güçleri ormanlık alanlarda şüpheli avına çıktı.

Ege ve Akdeniz'in ciğeri yanıyor

İzmir Valisi yangın nedeniyle programını değiştirdi

Ormanlık alanlarda çıkan yangınların artması güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Kundaklama ihtimali üzerinde duran güvenlik güçleri ormanlık alanları sıkı denetime aldı.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Tarihi Alanya Kalesi'nin yeşil alanlarının kundaklanmasının ardından polisi ekipleri ormanlık alanda şüpheli avına çıktı. Önceki gün Alanya Kalesi'nin yedi ayrı noktasında aynı anda yangın çıkmasının ardından Alanya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kale bölgesindeki denetimlerini arttırdı. Kalede çıkan yangınların kundaklama olabileceği ihtimali üzerinde duran polis ekipleri, kaleyi sıkı denetim altında tutarak ormanlık alanda şüpheli araması yaptı. Kaledeki ormanlık alanda yaklaşık 1 saat şüpheli araması yapan ekipler, herhangi bir olumsuzluğa rastlamazken, diğer ekipler ise kaleye çıkan araçları kontrol etti. Ekipler, şüpheli şahısları durdurarak kimlik kontrolü yaptı, durumundan şüphelenilen kişiler tek tek arandı. Genel Bilgi Taraması (GBT) yapılan şüphelilerden herhangi bir suçtan dolayı aranan kimseye rastlanmadı. Sürücüler üzerinde yapılan denetimlerde ise evrakları eksik olan ve trafik kurallarını ihlal ettikleri belirlenenlere ceza yazıldı.

Alanya Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, kale ve çevresinde özellikle akşam saatlerinden itibaren denetimleri arttırdıklarını ve şüpheli görülen herkesin arandığını söyledi. Çalışkan, polis ekiplerinin, halkın huzur ve güvenliğini sağlamak için günün 24 saat görevi başında olduğunu bildirdi.

Antalya bölgesinde turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelen tarihi Alanya Kalesi'nin Tophane Mahallesi'ndeki ormanlık alanda önceki gün yangın çıkmıştı. Yedi ayrı yerde aynı anda çıkan yangın Alanya Belediyesi itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle büyümeden söndürülmüştü. Toplam 1 hektarlık bölümün kül olduğu yangından sonra polis ekipleri olayla ilgili olarak geniş çaplı soruşturma başlatarak kaleyi özel koruma altına aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious