Ormanı yakmaya çalışırken yakalandı

Ormanı yakmaya çalışırken yakalandı.12636
  • Giriş : 11.08.2008 / 17:32:00

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde ormanlık arazide yangın çıkarmaya çalışan 2 kişiden birini Karayolları ekibi, elinde tutuşturup ağaçların altına atmaya hazırlandığı gazete kağıdı ile yakaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kendisini yakalayanlara sopa ile saldıran 58 yaşındaki Mehmet Şahin'in ormana kaçan suç ortaklarını yakalamak için Kemer İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri dağlık arazide arama çalışması başlattı.

Bugün saat 12.30 sıralarında Antalya Karayolları 13'üncü Bölge'de çalışan 36 yaşındaki Yusuf Yılmaz, 44 yaşındaki Remzi Özgür ve 41 yaşındaki Nafiz Daldal, kuruma ait 07 ANM 21 resmi plakalı araçla göreve giderken Kemer'deki Tahtalı Dağı'nın eteklerinde, Phaselis Antik Kenti yakınlarında orman yangını başladığını gördü. Hemen Kemer Belediyesi itfaiyesini arayıp ihbarda bulunan ekip yangına müdahale etmek için koştu. Yanmakta olan bölgenin biraz ilerisinde 2 kişinin yeni bir yangın başlatmak üzere olduğunu fark etti. Sabotajcılardan daha genç olan 1.60 boylarında, açık renk gözlü ve mavi tişörtlü olan hızla ormanın içine dalıp gözden kaybolurken, diğeri tutuşturduğu gazete kağıdını ormana atmaya çalıştı. Gazete kağıdını hemen söndüren Yusuf Yılmaz, Remzi Özgür ve Nafiz Daldal, üzerlerine sopa ile saldıran sabotajcıyı da etkisiz hale getirdi. Yangına müdahale eden 3 kişilik ekibin yardımına koşan Kemer Belediyesi itfaiye ekibinin de yardımıyla, yaklaşık 1 dönümlük alanda hasara yol açan yangın kısa sürede söndürüldü.

Zanlıyı yakalayanlardan Remzi Özgür, “Tahtalı Dağı'nda bulunan Tahtalı 2365 adlı teleferiğe giden yolun girişine yaklaştığımızda, ormandan duman yükseldiğini gördük. Orman yangınıysa müdahale etmeye başlayalım diye hemen araçtan indik. İtfaiyeyi ararken bir yandan da yanan alana koştuk. Yanan ağaçların sol tarafında bir adam, tutuşturduğu gazete kağıdını ormana atmaya hazırlanıyordu. Üzerimize sopayla saldırdı ama yakaladık. Niçin böyle birşey yaptığını sorduk. 'Yakarım yakmam, sizi ilgilendirmez' diye tersledi. Jandarmaya teslim ettik” dedi.

Jandarmada verdiği ilk ifadede, yaşının 58, adının ise Mehmet Şahin olduğunu söyleyen zanlı, “SSK emeklisiyim. Evim yok, orada burada yatıyorum” dedi.

Sabotajcının sorgulaması sürerken, Kemer İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri ormana kaçan suç ortağını bulmak için dağlık arazide arama çalışması başlattı.

Karayolları 13'üncü Bölge'den isminin açıklanması istemeyen bir yetkili, birkaç gün önce kurumu arayan bir erkeğin, “Tahtalı Dağı'nı komple yakacağım” dediğini, ihbarı ciddiye alarak teleferik işletmecilerini yangın olasılığına karşı dikkatli olmaları için uyardıklarını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*