Örnek olacak büyüklere bak!

  • Giriş : 03.12.2006 / 00:00:00

Beykoz’da, Paşabahçe İlköğretim Okulu bahçesindeki tahta barakanın yıkımı sırasında öğretmenler ve belediye ekipleri arasında arbede yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı yıkım ekipleri, dün sabah öğrencilerin yağmurdan ıslanmamaları için yaptırıldığı belirtilen barakanın yıkımı için okula geldi.Kurs için okulda bulunan öğretmenler ve öğrenciler yıkama tepki gösterdi. Tartışmaya, ziyaret için okulda bulunan Beykoz Anadolu Lisesi Müdürü Müdür Gökhan Meto da katıldı. Tartışma kısa sürede büyüdü.

Taraflar, bahçedeki plastik sandalyeleri alarak birbirlerine fırlatmaya başladı. Kavgada, Müdür Gökhan Meto, 4 öğretmen ve bazı öğrenciler, sandalyelerle yaralandı.

Polis ekiplerinin gelmesi üzerine barakanın ufak bir bölümünü yıkan zabıta görevlileri, minibüse binerek okuldan ayrılmak istedi. Haberi alıp okula koşan velilerle öğretmenler ve öğrenciler, çevresini sardıkları minibüsün hareket etmesine engel oldu. Araya giren polis, zabıtanın gidebilmesini sağladı. u.

Yaralı öğretmenler, "Burayı yıkacağınıza gidin Acaristanı yıksınlar" diyerek duruma tepki gösterdi. Barakanın tamamını yıkamayan zabıta ekipleri, takviye kuvvet alarak tekrar okula geldi. Bu sırada olayı duyan yaklaşık 100 veli ve öğrenciler, okul önünde toplandı. Belediye ekipleri bahçedeki yıkımı gerçekleştirirken, veliler içeriye girmek istedi. Polisin, gruba engel olmak istemesi üzerine arbede yaşandı. Yıkımı tamamlayan belediye görevlileri, ikinci bir gerginlik yaşanmaması için arka kapıdan çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious