O'nu milletin duaları yaşatıyor!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

DSP'li Erçelebi: “Ecevit, milletimizin samimi dualarıyla yaşıyor”

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Yüksek tansiyona bağlı olarak geçirdiği beyin kanaması nedeni ile 2 aydır GATA'da tedavi gören Bülent Ecevit'in tedaviye olumlu cevap vermesi ile birlikte damar yerine ağızdan beslenmeye başladığını ifade eden Dr. Hasan Erçelebi, Anadolu insanının samimi dualarının Allah'ın Ecevit'i sevenlerine bağışlamasına vesile olduğunu aktardı.

Erçelebi, DSP Muğla İl Başkanı Levent Özkan ve Fethiye İlçe Başkanı Süleyman Konakçı ile birlikte parti binasında düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin ülke gündemi ve onursal başkanlarının sağlık durumu ile ilgili soruları cevapladı.

"ECEVİT KONUŞMAYA BAŞLADI"

Erçelebi, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 32'nci yıl dönümünde Ecevit'in konuşmaya başladığı müjdesini verdi. Üç gün önce DSP'nin kurucusu Rahşan Ecevit'le birlikte Ecevit'i hastanede ziyaret ettiklerini bildiren Erçelebi, sağlık durumu ile ilgili günlük bilgiyi DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ile DSP'lilerin annesi Rahşan Ecevit'ten aldıklarını aktardı.

Erçelebi, "Milletimizin samimi duaları ile onursal başkanımızın sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor. Yüce Allah'ımız başkanımızı sevenlerine bağışladı. Başkanımız, normal beslenmeye ve yavaş yavaş konuşmaya başladı. Rahşan annemizle sabah telefonla görüştüm ve Kıbrıs Barış Harekatı'nın 32'nci yıl dönümünde onursal başkanımız kıymetli eşleri ile bir süre sohbet etmiş. Başkanımızın bir an önce sağlığına kavuşarak yumak haline gelen ülke sorunlarına çözüm bulmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Öte yandan bir gazetecinin seçim tarihi ve Öğrenci Seçme Sınavı(ÖSS) sonuçları ilgili sorularını cevaplayan Erçelebi, iktidara geldiklerinde ÖSS'yi kaldıracaklarını söyledi. Partilerinin seçim tarihinin 2007 yılı Kasım ayında yapılması taraftarı olduklarını ifade eden Erçelebi, ilk seçimde tek başına iktidara gelerek ortaöğretimi 12 yıla çıkaracaklarını dile getirdi. Erçelebi, "Bir öğrencinin kaderi 3,5 saat süren bir sınav ile ölçülemiz. Sınav sonucunda 1 milyon öğrenci yine açıkta kalacak. Bu öğrencilere sahip çıkılmazsa ya terörün, ya uyuşturuculuğun veya hırsız şebekesinin ağına düşecek. İkidarımızda öğrenciler kabiliyetlerine göre eğitim ve öğretim görecek. Bir öğrenciyi bir dalda en şekilde yetiştirerek, uzmanlaşmasını sağlacağız. Ezberci eğitimin yerine araştırmacı, analizci ve sorgulayan bir eğitim ve öğretim sistemini yerleştireceğiz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious