Orta Asya Erdoğan'ı kahraman ilan etti

Orta Asya Erdoğan'ı kahraman ilan etti.11503
  • Giriş : 30.01.2009 / 20:21:00

Erdoğan'ın Peres'le yaşadığı gerginlik üzerine paneli terk etmesi Orta Asya basınında da yankı buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Davos'ta yapılan Dünya Ekonomik Forumu kapsamında düzenlenen "Gazze Ortadoğu'da Barış Modeli'' konulu panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'le yaşadığı gerginlik üzerine paneli terk etmesi Orta Asya basınında da yankı buldu.

Haberi, "Erdoğan Davos'tan kahraman gibi döndü" başlığıyla veren "Fergan.ru" haber portalı, Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta yaşadığı gerginlik sonrasında yurda dönüşünde kahramanlar gibi karşılandığını yazdı.

Haberde, Erdoğan'ın bu denli sert tepki göstermesine, panel yöneticisinin kendisine gerekli süreyi vermemesinin neden olduğunu aktarıldı. Erdoğan'ın bu gerginlik üzerine yurda dönüşünde ise İstanbul Atatürk Hava Limanı'nda binlerce kişi tarafından bayraklarla kahramanlar gibi karşılandığı belirtildi. Haberde İsrail'in Gazze'ye yönelik savaşından dolayı zaten İsrail'e karşı bir öfke olduğu ve Erdoğan'ın bu tavrının bu yüzden Türk halkı nezdinden daha da kabul gördüğü belirtildi.

Katıldığı panelde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in uzun konuşmasına rağmen, kendisine yeterli konuşma süresi verilmemesine kızan Erdoğan'ın Peres'e "Siz öldürmeyi çok iyi bilirsiniz" diyerek paneli terk etmesi bir Azattyk Radyosu tarafından ise "Erdoğan'ın kahramanlığı" başlığıyla verildi.

Haberde Erdoğan'ın, panel yöneticisinin İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in 23 dakika konuşmasına rağmen kendisi ve diğer konuşmacılara az süre verilmesine kızdığı, "Davos benim için bitmiştir, bir daha bu foruma katılmayacağım, bana sadece 13 dakika süre verildi, böyle olmaz." diyerek paneli terk ettiği dile getirildi.

Radyo haberinde, Erdoğan İstanbul'a dönüşünde ise kalabalık bir grup tarafından kahramanlar gibi karşılandığı ve Erdoğan lehine "Erdoğan yeni dünya lideri" pankartları açıldığı aktarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*