Ortaçağ zihniyetinin eseri FOTO

Ortaçağ zihniyetinin eseri <blink>FOTO</blink>.8829
  • Giriş : 13.03.2008 / 13:10:00
  • Güncelleme : 13.03.2008 / 14:03:22

Türkiye'de hala karanlık dönemi yaşadığımızı kanıtlayan fotoğraf...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türbana izin veren bazı üniversiteler Danıştay kararından sonra öğrenciler okula sokmadı. Görevliler otobüste türban kontrolü yaparken çilenin fotoromanı da böyle ortaya çıktı.

Başörtüsünün üniversitelerde serbest olmasına ilişkin yapılan Anayasa değişikliğinden hemen sonra kapılarını başörtülü öğrencilere kapılarını açan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), Danıştay 8. Daire Başkanlığı'nın verdiği kararın ardından başörtülü öğrencilere kapılarını kapattı.

16 günden beri üniversiteye başörtülü bir şekilde, hiç bir sorunla karşılaşmadan giren öğrenciler, Danıştay 8. Daire'nin aldığı karardan habersiz şekilde yine üniversiteye girmek istediler, fakat güvenlik görevlileri üniversite yönetiminin talimatları doğrultusunda başörtülü öğrencileri içeri almadı. Yoldan gelen araçları tek tek durduran güvenlik görevlileri, başörtülü olan öğrencilere Danıştay'ın kararını hatırlatarak, kampus içerisine eskisi gibi girebilecekleri uyarısında bulundu. Başörtülü öğrenciler ise hiç ummadıkları bu durum karşısında şok yaşadı.

Bazı öğrenciler başörtülerine açarak derslere girerken, bir çok öğrenci ise araçlardan inerek üniversiteye giriş yapmadı. 16 gün içerisinde iki farklı uygulamayla karşılaşan başörtülü öğrencilerin üzüntülü olduğu görüldü. Yasaktan otobüste haberdar olan bir öğrencinin başını açarkenki verdiği görüntüler ise tarihe kayıt düşecek nitelikte...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious