Ortadoğu'da huzur hiç sağlanmayacak

Ortadoğu'da huzur hiç sağlanmayacak.18299
  • Giriş : 19.11.2008 / 08:55:00

Amerikan istihbarat servislerinin raporlarına göre Ortadoğu'da yakın gelecekte istikrar sağlanabilmesi mümkün değil ve terörizm potansiyel sorun.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Amerikan Temsilciler Meclisindeki ulusal istihbarat analiz biriminin başkan yardımcısı Thomas Fingar, yaptığı açıklamada, Orta Doğu'nun, bir siyasi yönetici için ortaya çıkabilecek neredeyse tüm sorunların var olduğu bir bölge olduğunu ve bu sorunların çok ağır ve yoğun şekilde ortaya çıktığını söyledi.

Washington'da Amerikan istihbarat uzmanlarının dünyanın 2025'teki durumuyla ilgili tahminlerini dile getirdikleri bir toplantıda konuşan Fingar, ABD Başkanı seçilen Barack Obama'nın yönetimini bilgilendirmek için yakında bu görüşleri bir rapor halinde yayımlayacaklarını kaydetti.

Orta Doğu'da uzun dönemde istikrarsızlığın hüküm süreceğini belirten Fingar, ''terör örgütü El Kaide'nin ideolojisinin gençler için çekiciliğini yitirmesine rağmen, terörizmin potansiyel bir sorun olarak kalacağını'' söyledi.

Fingar, zararlı maddelere daha kolay ulaşılabilmesi ve konvansiyonel silahların daha öldürücü hale gelmesi nedeniyle terörizmin daha tehlikeli olacağını kaydetti. Thomas Fingar, ''genel çerçevede tehdidin azaldığını, ancak beklenmedik olayların sonucunun daha yıkıcı olacağını söyleyebiliriz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*