Ortağını 3 bin TL için öldürdü

Ortağını 3 bin TL için öldürdü.7886
  • Giriş : 07.05.2009 / 23:45:00

Ankara'da Serkan Ö. adlı kişi, 3 bin TL alacağı için tartıştığı iş ortağını önce keserle kafasına vurup kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cesedi çuvala koyup halıya saran zanlı, özel aracın bagajında 240 kilometre taşıyıp Çorum-Sungurlu karayolunda ormanlık araziye atıp kaçtı. Jandarmanın takibi sonucu bir ay önce işlenen cinayet aydınlatıldı. Gözaltına alınan ve cinayeti itiraf eden zanlı tutuklandı.

Olay bir ay önce Ankara Samanpazarı'nda yaşandı. İnşaatlarda boyacılık yapan Serkan Ö., 3 bin TL alacağı olan Aziz Çelikler'le Samanpazarı'ndaki evinde alacak yüzünden tartıştı. Tartışma kavgaya dönüşünce Serkan Ö., elindeki keserle Çelikler'in kafasına vurarak ağır yaraladı. Ardından kanlar içerisinde yere yığılan Çelikler'i kalbinden defalarca bıçakladı. Cesedi bir çuvala koyup halıya saran ve Çelikler'in özel otomobilinin bagajına koyan Serkan Ö., cesedi 240 kilometre boyunca taşıyıp Çorum-Sungurlu karayolunun kenarındaki bir araziye atıp kaçtı. Çorum-Sungurlu Karayolu'nun 12. kilometresinde halıya sarılı cesedi gören köylüler durumu güvenlik güçlerine bildirdi. Yapılan araştırmada cesedin 1 Nisan tarihinde Ankara'da kaybolduğu bildirilen Aziz Çelikler'e ait olduğu tespit edildi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatan Çorum İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, inşaatlarda taşeronluk yapan Aziz Çelikler'in birlikte çalıştığı Serkan Ö.'yü (26) gözaltına aldı. Ankara'da gözaltına alınan Ö., fadesinde cinayeti itiraf etti.

CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Serkan Ö.'nün ifadesinde "Aziz Çelikler, bir süre önce bana inşaat boyama işi verdi. Ancak işi bitirdim, 3 bin lira olan paramı vermedi. Kendisine olay günü telefon açtım, paramı geciktirdiğini ve ödemesini istedim. Bir süre sonra Aziz Çelikler, Samanpazarı'ndaki bekâr evime geldi ve burada tartıştık, bana küfür etti. Ben de elime geçirdiğim keserle önce kafasına vurdum, yere yığıldı. Sonra da öfkeme yenik düştüm, elime geçirdiğim bıçakla kendisini öldürdüm" dediği öğrenildi. Zanlı Serkan Ö. "adam öldürmek" suçundan Sungurlu ilçesinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*