Örümceği 2 gün arıyla beslediler

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

Buldukları 5 cm boyundaki örümceği kavanoza koyarak arı ve sinekle besleyen vatandaşlar yetkililerden yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Altındağ Doğantepe 2. Cadde 111. sokakta oturan mahalle sakinlerinden Mahmut Gökçe iki gün önce komşusunun evinin duvarında, kahverengi, üzerinde siyah çizgileri olan ve yaklaşık 5 cm boyunda bir örümcek buldu.

Örümceği kavanoza koyarak arı, sinek ve yumurta ile besleyen Gökçe, basın mensupları aracılığıyla Ankara Tarım İl Müdürlüğü yetkililerine haber verdi. Yetkililer gelene kadar örümceği koyduğu kavanoz içerisinde muhafaza eden Gökçe, örümceğin etobur örümceklerden olup olmadığının tespit edilmesini istedi.

Örümceği bir süre inceleyen Ankara Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri, sağlıklı sonuç alınabilmesi için en az 8 örnek olması gerektiğini ve kendileri teslim alana kadar da örümceğin yüzde 70 oranındaki etil alkol içerisinde saklanması gerektiğini söylediler.

Yeterli sayıda numune bulunduğu takdirde örümceklerin fakültelerin biyoloji laboratuvarlarına gönderilerek inceleneceğini belirten yetkililer, örümceği almadan ayrıldılar.

Yetkililerin gitmesinin ardından AA muhabirine açıklama yapan Gökçe ve diğer mahalle sakinleri, örümceğin türünü bilmedikleri için korktuklarını ve evlerinde huzur içerisinde oturamadıklarını söylediler.

Mahalle sakinleri ve çocuklar, daha sonra çalı ve duvar kenarlarında örümcek avına çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious