Örümcek Adam gişe rekorları kırıyor

  • Giriş : 06.05.2007 / 00:00:00

''Örümcek Adam-Spider Man'' serisinin üçüncü filmi dünya sinemalarında gişe rekorları kırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Film, gösterime girdiği 16 ülkede 1 Mayıs Salı gününden bu yana 29.2 milyon dolarlık gişe hasılatına imza attı.

Sinema sektörü yayın organı Variety'nin haberine göre, Tobey Maguire'ın üçüncü kez "Örümcek Adam" kimliğine büründüğü Sony Pictures yapımı film, aralarında Türkiye, Fransa, İtalya, Almanya, Güney Kore ve Japonya'nın da bulunduğu ülkelerde gösterime girdi.

Yapım, 1 Mayıs'tan bu yana geçen süre içerisinde 16 ülkede toplam 29.2 milyon dolarlık gişe hasılatı yaptı.

Fransa'da 6.8 milyon dolarlık hasılat elde eden yapım, böylece bu ülkedeki ilk gün hasılatıyla, serinin ilk iki halkasının toplam gişesinin üzerine çıktı.

İtalya'da 4 milyon dolarlık hasılata imza atan dev yapım, Sony Pictures'ın İtalya'daki temsilcilerinin de yüzünü güldürdü.

Sony Pictures İtalya Temsilcisi Paulo Simoes, "Çok hoş bir sürpriz. Bu, İtalya'daki en iyi yaz mevsimimiz olacağa benziyor" dedi.

Alman izleyicisi de gişelere 4.6 milyon dolar bırakarak süper kahramana olan ilgisini gösterdi. Film, Japonya'da 3.7, Güney Kore'de 3.4, Filipinler'de 1.1, Hong Kong ile Tayland'da 1'er milyon dolar hasılat elde etti.

Sony Pictures Başkan Yardımcısı Jeff Blake de bu filmin serinin diğer iki halkasını geride bıraktığını söyledi. Blake, "Şu zamana kadar gösterime girdiği tüm ülkelerde rüzgar gibi esti. Bu da bizim en büyük hedefimizdi" yorumunda bulundu.

Korkulu rakibi Kararyip Korsanları

"Spider Man-3" filminin en büyük rakibi ise 25 Mayıs'ta gösterime girecek olan "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu"... Karayip korsanlarının yeni macerasının 25 Mayıs'ta gösterime girmesinin ardından birbirinden iddialı başka yapımlar da Örümcek Adam'ın "korkulu rüyası" haline gelecek.

"Shrek", "Harry Potter", "Zor Ölüm" ve "Oceans Thirteen" serilerinin yeni filmleri, yaz boyunca gişe yarışındaki diğer dev yapımlar olacak.

Yönetmenliğini Sam Raimi'nin üstlendiği "Örümcek Adam-3" adlı yapımda, süper kahramanı canlandıran Tobey Maguire'a, Kirsten Dunst, Willem Dafoe, James Franco ve Thomas Haden Church eşlik ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious