”Örümcek Avı”nda 21 tutuklama

  • Giriş : 22.02.2007 / 00:00:00

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen ve ”Örümcek Avı” adı verilen soruşturma kapsamında gözaltına alınan biri kadın 21 kişinin tutuklandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, narkotik ve psikotrop madde kaçakçılığının uluslararası nakil yolu üzerinde bulunduğu bildirilen şehirde, bazı çıkar gruplarının gençliği uyuşturucuya alıştırarak, zehirlemekte olduğu ifade edildi.

Bu kapsamda Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca “Örümcek Avı” adıyla soruşturma başlatıldığı kaydedildi.
Soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda “suç işlemek için örgüt kurmak, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal veya ticareti yapmak” suçlarına karıştıkları tespit edilen S.T, M.B, R.A, H.Ç, S.C, E.K, Ö.U, U.A, A.Y, Ş.B, M.T, A.D.B, S.U, Y.Ö, Y.A, M.M, M.P, M.E, B.A, A.T ve Ü.U'nun gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan biri kadın 21 kişinin ev ve iş yerleri ile otomobillerinde yapılan aramalarda muhtelif cins ve miktarlarda sentetik hap ile esrar maddesi ele geçirildiği kaydedildi.

Açıklamada, “kendi aralarında bir örgütlenme içerisine girdiklerinin değerlendirildiği” belirtilen 21 kişinin çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious