Oscar için hazırlıklar hızlandı

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

79'uncu Akademi Ödülleri'nin sunuculuğunu sinema dünyasının ünlü yıldızlarından Ellen DeGeneres üstlenecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sunuculuğunu Ellen Degeneres'in üstleneceği gecede, ünlüler, George Clooney, Nicole Kidman, Cameron Diaz, Reese Witherspoon ve Daniel Craig'in de aralarında bulunduğu yıldızların elinden Oscar ödüllerini alacak.

DeGeneres'in sunuculuğunu duyuran yapımcı Laura Ziskin, ''Ellen DeGeneres, Akademi Ödülleri'ni sunmak için doğmuş'' yorumunu yaptı.

Oscar ödüllerini sunmanın büyük cesaret istediğini vurgulayan Ziskin, ''Şovu canlı tutmak zorundasınız, bunun için de çok iyi bir sunucu olmak durumundasınız. Ancak Ellen bu çizgiye tam oturuyor'' dedi.

Televizyon ekranlarında 'The Ellen DeGeneres Show' adlı şov programıyla izleyiciyle buluşan sanatçı, bu yıl üçüncü kez Emmy ödülünü kucakladı.

Laura Ziskin aradığında çok heyecanlandığını belirten DeGeneres, ''Hayatımda iki şeyi yapmayı çok istedim. Bunlardan biri de Oscar gecesini sunmaktı. İkincisi ise Laura Ziskin'den telefon almaktı. Düşünün artık...'' sözleriyle espri gücünü bir kez daha konuşturdu.

Ünlü yıldız, 'Ed TV', 'Aşk Mektubu', 'Bay Yanlış' ve 'Koni Kafalar' gibi filmleriyle tanınıyor.

Geçtiğimiz yıl ilk kez altın heykelciği evine götüren George Clooney, törenin takdimcileri arasında yer alacak.

'Syriana' adlı yapımla 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' dalında ilk Oscar'ını kazanan sanatçı, bu kez altın heykelciği sunarak başka bir ünlüyü sevindirecek.

Bundan beş yıl önce 'Saatler' filminde ünlü yazar Virginia Woolf'u canlandırdığı performansıyla Oscar'a değer bulunan Nicole Kidman da gecede bir ünlüye ödülünü verecek. Kidman, son olarak 'Neşeli Ayaklar' adlı animasyonda 'Norma Jean' karakterini canlandırmıştı.

Geçtiğimiz yıl 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında ilk Oscar ödülünü kazanan genç oyuncu Reese Witherspoon, sinemanın yeni 007 James Bond'u Daniel Craig, son olarak 'Tatil' adlı filmiyle izleyici karşısına çıkan ünlü yıldız Cameron Diaz, ünlü aktör Will Ferrell, Bond filminde Craig'e eşlik eden güzel yıldız Eva Green,
'X-Men' serisinin tanınmış oyuncusu Hugh Jackman da gecenin takdimcileri arasında yer alacak.

Oscar törenlerine evsahipliği yapacak olan Kodak Tiyatrosu, Rockwell Grubu tarafından dizayn edildi.

Kodak Tiyatrosu'nun lobisi, Roddy McDowall'ın fotoğraf arşivinden seçilen ve değişik Oscar törenlerinden seçilen 26 siyah-beyaz fotoğrafla süslü.

Dev boyutlu cam tablolara da yer verilen lobide, Grace Kelly, Jack Nicholson, Marlon Brando, Halle Berry, Tom Hanks ve Julia Roberts gibi Oscarlı yıldızların yer aldığı panolar da bulunuyor.

Kodak Tiyatrosu'nda konser, şov, tiyatro performansları ve önem taşıyan organizasyonlar da düzenleniyor.

Kasım 2001'de kapılarını açan tiyatro sahnesi, Barbra Streisand, Paul McCartney, Cher, Sting, Prince, Celine Dion, the Dixie Chicks, Santana, Paul Newman, Julia Roberts, Jack Nicholson, Goldie Hawn gibi ünlüleri de ağırladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious