''Oscarlık'' saç ve makyajlar

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

Oscar gecesinin yankıları hala devam ederken, ödüllerin ardından bu kez ünlüler, kıyafetleri, saç ve makyajlarıyla zorlu bir yarışa sokuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gecede, Gwyneth Paltrow, Beyonce, Jennifer Lopez, Nicole Kidman,
Anne Hathaway gibi yıldızlar, saç ve makyajlarıyla bu yarışta ipi göğüsledi.

People dergisi, 79. Akademi Ödülleri'nin ''Oscarlık'' saç ve makyajlarını
seçerek internet sitesinde duyurdu. Yıldızların ağırlıklı olarak sade makyajı ve sezon modasına uygun kırmızı ruju tercih ettiği gecede stilleriyle beğeni toplayan yıldızlar şöyle sıralandı:

-Nicole Kidman: Bundan 5 yıl önce ''Saatler-Hours'' filminde ünlü yazar
Virginia Woolf'u canlandırarak ''En İyi Kadın Oyuncu'' dalında Oscar kazanan Nicole Kidman, bu yılki törenlerde bu kez ödül sundu. Geceye kırmızı tuvaletiyle katılan Kidman, uzun, düz, sarı saçları, kusursuz teni ve kırmızı rujuyla göz kamaştırdı.

-Jennifer Lopez: Tarzını değiştirerek 1960'lı yılların omuz hizasında,
dalgalı saçlarını benimseyen Lopez, makyajını da buna uygun olarak yaptı. Lopez, uzun kirpikler ve siyah eye liner'la belirginleştirdiği göz makyajı ile beğeni topladı.

-Gwyneth Paltrow: ''Aşık Shakespeare'' filmindeki rolüyle geçmiş yıllarda
Oscar kazanan yıldız, Oscar törenlerine deniz kızını andıran bir kostümle
katıldı. Sanatçı, buna uygun düz, upuzun saçları ve kırmızı rujuyla ilgi çekti.

-Rachel Weisz: Geçen yıl ''En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu'' dalında altın
heykelciği kucaklayan oyuncu, dalgalı saçları ve bu yıl pek çok yıldızın tercih ettiği kırmızı rujuyla göz doldurdu.

DOĞAL GÜZEL

-Reese Witherspoon: Geçen yıl ''En İyi Kadın Oyuncu'' dalında ilk Oscar
ödülünü kazanan genç oyuncu Reese Witherspoon, gecenin en sade güzeliydi. Gri farla yakaladığı ''dumanlı'' bakışlarıyla dikkat çeken Witherspoon, onun dışında sade bir makyajı ve düz fönlü saçları tercih etti.

-Kate Winslet: ''En İyi Kadın Oyuncu'' dalında aday gösterildiği Oscar'ı bu yıl ''Kraliçe'' filmindeki başarılı performansıyla göz dolduran Hellen Mirren'a kaptıran Winslet, ''güzellik Oscar''ını ise kimselere bırakmadı. Sanatçının makyajını gerçekleştiren Pati Dubroff, onun görünümünü ''İngiliz Gülü'' olarak adlandırdı. Winslet, topuzu, pembe ruju ve yalın makyajıyla beğeni topladı.

-Kirsten Dunst: ''Örümcek Adam'' serisinin ünlü oyuncusu, 1930'lu yılların stilini geceye taşıdı. Oyuncunun sade makyajının öne çıkan ögesi, geceye damgasını vuran kırmızı ruj oldu.

BEYONCE TARZI

-Beyonce: ''Rüya Kızlar'' filminin güzel yıldızı, gecede uzun düz saçları ve gözlerini ön plana çıkaran sade makyajıyla çok zarifti.

-Anne Hathaway: Gecenin sunucuları arasında yer alan genç oyuncu, at kuyruğu saçları ve kahve tonları ağırlıklı sade makyajı tercih etmişti.

-Naomi Watts: Ünlü oyuncu da pastel tonlardaki makyajı ve dalgalı saçlarıyla ilgi çekti.

-Maggie Gyllenhaal: Gecenin sunucularından olan Gyllenhaal, soluk tonlardaki makyajında kırmızı ruju ön plana çıkarmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious