Osman Arıoğlu: Artık vergi vermemenin faturası çok ağır

Osman Arıoğlu: Artık vergi vermemenin faturası çok ağır.7747
  • Giriş : 13.09.2007 / 17:35:00

Arıoğlu: Artık vergi vermemenin faturası çok ağır. Eski bildiğini yapan radara yakalanınca batma noktasına kadar gelir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gelir İdaresi Başkan Vekili Osman Arıoğlu vergi radarlarının güçlü bir şekilde çalıştığını belirtti. Arıoğlu; Vergisini kaçırarak hayata devam edenlerin batacağı bir noktaya geleceğini dile getirip, 'Vergi vermemenin maliyeti daha ağır ve yüksek. Biz artık radarı koyduk. Radar çalışıyor. Üstelik 'biraz ilerde çevireceğiz' diye uyarıyoruz' dedi. Arıoğlu şu uyarıda bulundu: ' Ama mükellefimiz, 'yok biz eski bildiğimiz gibi devam ederiz, vergi ödemek de neymiş' anlayışı içerisinde devam ederse, biraz ileride çevrildiğinde yüklü bir ceza ile karşı karşıya kaldığını görecek.
VERGİ BARIŞI
Klasik vergi mükellefi anlayışlarının sona erdirilmesini sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Arıoğlu, 'Artık biz odasında oturan, vatandaşı bekleyen, mükellef bir şey sorarsa ona cevap veren vergi dairesi müdürü istemiyoruz. Vatandaşla konuşan, onların sorunlarını cevaplayan müdürler istiyoruz' dedi. Arıoğlu, vergi barışından başlandığını ve oranlarında ciddi indirimler yapıldığını dile getirip, 'Artık hiçbir mükellef 'ben kazandığımdan daha fazlasını devlete veriyorum' diyemez hale geldi'' dedi
KAÇMAK YOK
Arıoğlu, 'Vergi kaçağını çok daha hızlı bir şekilde yakalayabilir duruma geldiğini belirtip Artık vergi kaçıran bizim denetim elemanımızı bulacak' dedi. Vergi iadesi konusunda tartışma yaşandığını belirten Osman Arıoğlu, 'Ağustos ayı sonuçlarına baktığımızda özellikle KDV tahakkukumuzda vergi iadesinin kaldırılmasının herhangi bir olumsuz sonucunu görmedik' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious