Osman Baydemir, Barzani ile görüştü

Osman Baydemir, Barzani ile görüştü.8090
  • Giriş : 19.03.2008 / 16:40:00

Osman Baydemir ve beraberindeki belediye başkanları, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ile Selahaddin kentindeki makamında görüştü, öğle yemeğinde bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Barış İçin Belediye Başkanları Konferansı için önce Halepçe’ye giden Baydemir başkanlığındaki Şırnak Belediye Başkanı Ahmet Ertak, Doğubeyazıt Belediye Başkanı Mukaddes Kubilay, Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun’dan oluşan heyet, burada Halepçe Katliamı’nın 20. Yıldönümü’ndeki anma törenlerine katıldı.

Halepçe’den sonra Süleymaniye ve Hewler’de Parlamento Başkanı, Bakan ve belediye başkanları ile görüşen Baydemir ve beraberindekiler, ziyaretin üçüncü ve son durağında Selahaddin kentine geçti. Baydemir başkanlığındaki heyet, burada Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi makamında ziyaret etti.

Ziyarette Baydemir, üç günden bu yana bölgede bulunduklarını çeşitli bakan, belediye başkanı ve diğer yetkililerin gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür etti. Bölgenin kat ettiği mesafeden dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Baydemir, Barzani’nin barışçıl duruşundan dolayı ayrıca teşekkür etti.

Barzani de heyeti ağırlamaktan ve gelişinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Daha sonra Barzani, Baydemir ve beraberindekiler öğle yemeğinde bir araya geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious