Osman Baydemir mazbatasını aldı

Osman Baydemir mazbatasını aldı.8090
  • Giriş : 03.04.2009 / 18:34:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına, 29 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde yeniden seçilen Osman Baydemir, mazbatasını aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Baydemir, mazbatasını almak üzere Diyarbakır Adliye Sarayına Demokratik Toplum Partisi İl Başkanı Ali Şimşek ve bazı partililerle geldi.

Diyarbakır Adliye Sarayı İl seçim Kurulunda Baydemir, İl seçim Kurulu Başkanı Hakim Cüneyt Galip İpek ve diğer görevlilere gül taktim etti. Daha sonra İpek, Baydemir'e mazbatasını verdi.

Baydemir, Adliye çıkışında yaptığı açıklamada, Diyarbakır halkının demokrasi sınavını başarı ile aştığını ifade ederek, "Bunun Türkiye'ye örnek olmasını diliyorum. seçim bitti artık, kolları sıvamanın ve çalışmalara başlamanın zamanı geldi. Ahlaki ve vicdani sorumluluğumuz artmıştır. Diyarbakır'da ayrı dil, din ve kültüre sahip olan insanlar bizim zenginliklerimizdir. Artık hizmet için kaybedeceğimiz tek bir saniyemiz yoktur. Bütün dinamiklerimizle Diyarbakır'ı hak ettiği yere getirmeye çalışacağız. Hiçbir projem gözümü korkutmuyor. İnşallah mahcup olmayacağız ve Diyarbakır halkını mahcup etmeyeceğiz. Halkımızın hür iradesine saygı göstermek lazım. Oy veren vermeyen herkesin hizmetçisiyiz, asla ötekileştirme yapmadık, yapmayacağız. Kararlılığımız ve cesaretimiz bu kentin sorunlarını çözmeye yeterlidir"diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*