Osman Baydemir zarfları karıştırdı

Osman Baydemir zarfları karıştırdı.8090
  • Giriş : 29.03.2009 / 13:02:00

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir, oy kullandığı sandıkta "yanlış yapmam" dedi, ama zarfları karıştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İl Genel Meclisi ve Belediye Başkanlığı zarflarını karıştıran Baydemir, zarfları değiştirmek için görevlilerden izin alarak, tekrar kabine girdi ve doğru zarfı alarak oyunu kullandı.

İl genelinde 801 bin 778, merkezde ise 495 bin seçmen bulunan Diyarbakır'da 479 merkezde oy kullanma işlemi sabah saat 07.00'de başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren okul önlerine gelen vatandaşlar oylarını kullandı. DTP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Baydemir ve eşi Reyhan Yalçındağ, Kayapınar ilçesinde bulunan Şehit Öğretmen Ayşe Numan İlköğretim Okulu'nda bin 248 nolu sandıkta oy kullandı. DTP Genel Başkan Yardımcısı Emine Ayna ile birlikte aynı okulda oy kullanan Baydemir, oy verme işleminde görevliler oy kullanma ile ilgili bilgi verirken "Yanlış yapmam" demesine rağmen yanlış yaptı. İl Genel Meclisi ve Belediye Başkanlığı zarflarını karıştıran Baydemir, zarfları değiştirmek için görevlilerden izin alarak, tekrar kabine girdi ve doğru zarfı alarak oyunu kullandı. Kabinden çıkan Baydemir, bir gazetecinin "Yanlış yapmam demiştiniz ama yanlış yaptınız" sözlerine gülümseyerek karşılık verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*