Osman Baydemir'den Demirtaş'ın tutuklanmasına tepki!

Osman Baydemir'den Demirtaş'ın tutuklanmasına tepki!.12193
  • Giriş : 18.12.2007 / 14:15:00
  • Güncelleme : 18.12.2007 / 14:18:19

Osman Baydemir, Demirtaş'ın tutuklanmasını sert bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır Büyükşehir belediye Başkanı Osman Baydemir, gözaltına alınan DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın derhal serbest bırakılması gerektiğini bunun demokrasi açısından kabul edilemez olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesine alınan 15 adet halk otobüsünün hizmete girmesi töreni sonrası gazetecilerin DTP Genel Başkanının gözaltına alınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir," Bu konuda milletvekillerimiz, grup başkan vekilimiz, il başkanımız, politik arkadaşlarımız ve siyaseti yürüten arkadaşlarımız gerekli olan açıklamayı gerekli olan tabiri caizse perspektifleri ortaya koyuyorlar. Bu konuda benden ziyade arkadaşlarımızı dinlememiz gerektiğine inanıyorum.

Ben çok üzgünüm, hakikaten çok üzgünüm. Türkiye'de şuanda bana göre ana muhalefet görevini yürüten bir siyasi partinin genel başkanının gözaltında olmasını kabul edilemez görüyorum.

Demokrasimiz açısından kabul edilemez buluyorum ve biran önce bırakılması gerektiğine inanıyorum. Bu kesinlikle kabul edilemezdir" Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesine yapılan hava harekatı ile ilgili soruya ise cevap vermeyen Baydemir, daha sonra yeni alınan otobüsleri inceledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious