Osman Baydemir'e sıkı koruma!

Osman Baydemir'e sıkı koruma!.8090
  • Giriş : 27.07.2008 / 17:21:00

Ergenkon'un ölüm listesinde çıkan Osman Baydemir, iki yıldır bu yana çok sıkı korunuyormuş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon İddianamesi'nde adı örgütün suikast yapacağı kişiler arasında yer alan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir'in, 2006 yılından bu yana çok sıkı korunduğu ortaya çıktı!

Güvenlik birimlerinin uyarması üzerine belediyede görevli 1'i müdür 7 koruma görevlisi tarafından korunan, zaman zaman çelik yelek giyen Baydemir, sivil plakalı zırhlı otomobile biniyor.

Güvenlik birimlerinin 2 yıl önce yaptığı istihbarat çalışması sonucu suikaste uğrayabileceği bildirilen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, o tarihten itibaren sıkı korumaya alındı. Baydemir, zırhlı otomobile binerken, Emniyet Müdürlüğü'nün vermek istediği koruma önlemlerini istemeyen Baydemir, 1'i müdür 7 belediye görevlisi tarafından yakın koruma altına alındı.

Son iki yılda çok sıkı korumaya alınan Osman Baydemir'in korumaları çevresinde `etten duvar' oluşturarak, kimseyi kendisine yaklaştırmıyor. Halka açık bazı tören ve etkinliklerde çelik yelek de giydiği görülen Belediye Başkanı Baydemir, Belediyeye iş yapan mütteahit tarafından hediye edilen, `Volvo S 80' marka zırhlı makam aracını sivil plaka ve flama takmadan kullanıyor. Diyarbakır'da Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Emniyet müdürü Zeki Çatalkaya da zırhlı makam araçları kullanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*