Osman Gürbüz'ün ifadesi sona erdi

Osman Gürbüz'ün ifadesi sona erdi.24568
  • Giriş : 05.07.2008 / 17:03:00

Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedilen Osman Gürbüz'ün nöbetçi mahkemede ifadesi sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Gürbüz'ün avukatı Savaş Kaya'nın duruşma çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada müvekkili hakkında basında çıkan sansasyonel iddiların doğru olmadığını savundu.

Kayanın açıklaması şöyle: " Müvekkilime son dönemlerde işlenen cinayetlerden Hrant Dink'i sormadılar herhalde. Bunun dışında 15 yıl önce darbe olaylarından tutun da Susurluğa kadar hatta Sahte Yeşil olduğuna kadar herşey yazıldı, bunların hiçbir doğru değil. Hatta Özer Çiller'in liderliğindeki bir suikast timinin lideri olduğuna dair haberler bile çıktı. Bu suçlamayla ilgili hiçbir belge önümüze konulmuş değildir. Bu suçlamalara ilişkin telefon konuşması da söz konusu değil. Müvekkilim aleyhindeki tüm suçlamalar gizli bir sanığın ifadelerine dayandırılıyor. Müvekkilimin tutuklanıp tutuklanmayacağı diğer sanıkların ifadeleri alındıktan sonra belli olacak.

Bakırköy 7. Sulh ceza Mahkemesi’nde görülen dava dosyasında yer alan belgeye göre, Osman Gürbüz’ün devletin kayıtlarında 14 suçtan kaydı bulunuyor. Adı adeta bir suç makinesine çıkan ve cezaevinden sürekli nasıl çıktığı kamuoyunda tartışılan Osman Gürbüz’ün son olarak 2001 yılındaki afla kurtulduğu biliniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious