Osman Öcalan kalp rahatsızlığı geçirdi

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PKK'nın etkili isimlerinden olan ve geçen yıl örgütten ayrılarak Kürdistan Yurtsever Demokrat Partisi'ni kuran Osman Öcalan'ın kalbinden rahatsızlığı geçirdiği belirtildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir dönem kanlı terör örgütü PKK'nın en önemli yöneticilerinden olan ve geçen yıl Nizamettin Taş ve Kani Yılmaz ile örgütten ayrılarak Kürdistan Yurtsever Demokrat Partisi'ni kuran Osman Öcalan'ın tedavi amacıyla Kuzey Irak'tan Avrupa'ya gittiği iddia ediliyor. Almanya'dan yayın yapan ve PKK'nın muhalif kanadına yakın bir internet sitesi tarafından dile getirilen iddiaya göre, Osman Öcalan son olarak yaşadığı Kuzey Irak'taki Sancak kasabasında kalbinden rahatsızlandı. Öcalan, bunun üzerine Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) tarafından Kuzey Irak'tan gizlice çıkarıldı. Öcalan, sınır dışına çıkarıldıktan sonra kalp tedavisi görmek üzere Belçika ve İsveç'e gitti. Öcalan'ın Belçika ve İsveç'teki tedavisinin ardından Kuzey Irak'ta Barzani idarisindeki bir bölgeye geri döndüğü belirtildi.

Öte yandan PKK'ya muhalifliği ile bilinen "nasname" isimli bir internet sitesinde yer alan habere göre de, Osman Öcalan'ın kalp rahatsızlığı geçirdiği doğrulandı. Tedavisinin ardından şu anda Kuzey Irak'ta Barzani kontrolündeki bir bölgede bulunan Öcalan'ın yerinin güvenlik gerekçesiyle açıklanmadığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious