Osman Paksüt'ten ikinci kıyamet açıklaması

Osman Paksüt'ten ikinci kıyamet açıklaması.23019
  • Giriş : 17.07.2008 / 06:32:00
  • Güncelleme : 16.07.2008 / 23:50:00

Kapatma davası sonucu açıklandığında kıyamet kopacak” sözlerine Kılıç'ın açıklaması Paksüt'ü kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Paksüt: Ben, kapatma davasının sonucuna her kesimin farklı tepkiler vereceğini söyledim

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın Başkanvekil Osman Paksüt’ün “Kapatma davası sonucu açıklandığında kıyamet kopacak” sözlerine yanıt niteliğinde olarak yorumlanan açıklaması tartışma yarattı.

Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Paksüt, “Kıyamet kopacak” açıklamasının çarpıtıldığını belirterek, Kılıç’ın sözlerini ile kendi açıklamasının karşılaştırılmasına tepki gösterdi.

Başkan Vekili Paksüt, Vatan’a yaptığı açıklamada bir gazetede yayımlanan “Kapatma davası sonuçlandığında kıyamet kopacak” sözlerinin çarpıtılarak yorumlandığını belirterek şunları söyledi:

“Bu sözlerim gayri resmi bir söyleşi sırasında söylenmiştir. Daha önemli sözlerim arasında bu kelimeler cımbızlanmıştır. Benim bu sözlerle anlatmak istediğim AKP kapatma davasının sonucu açıklandığında buna her kesimden farklı tepkilerin gelmesidir. Kapatma davası sonuçlandığında herkes farklı tepkiler verecektir. Çok daha önemli sözlerimin arasından kapatma davasına ilişkin yaptığım vurgu, bağlamı dışına çıkartılarak çarpıtıldı. Sorumsuz bir yayımcılık örneği gösterildi. Yaklaşık on gün bu sözüm sık sık tedavüle sokuldu. Kapatma davası çok önemli bir konu. Bütün çevrelerin beklediği bir karar verilecek. Çıkan sonucu herkes farklı değerlendirecek. Bunları anlatmaya çalıştığım h0alde bu şekilde yorumların yapılması yanlıştır.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*