Osman Paksüt’ün eşi konuştu!

Osman Paksüt’ün eşi konuştu!.13125
  • Giriş : 16.03.2009 / 07:29:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 23:13:09

İkinci iddianamede şüpheli sıfatıyla yer alan Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’ün eşi konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ferda Paksüt, gazetelerden haberi okuyunca şoke olduğunu belirterek şunları söyledi: "Açıkçası beklemediğim bir şey. Çünkü herhangi yasadışı bir şeyim olmadığını biliyorum. Ben terör mağduru olarak 500 kilo bomba yemiş bir insanım. Benim terörle, terörizmle ne işim olur? Ama ayaklarımın üzerine sağlam basmak zorundayım. Eski milletvekili Turhan Çömez'le telefonla konuşurken dinlemeye takılmışım. Yaptığım konuşmalarda zaten bir şey yok."

AKP'nin kapatılması davasında Anayasa Mahkemesi üyelerini etkilemeye çalıştığı öne sürülen Paksüt, "Mahkeme üyelerini nasıl etkileyebilirim? Bu yargıçları etkilemek öyle kolay mı? Bana böyle bir kimlik yakıştıranlar, yüksek yargıçları tanımayanlardır. Eşim Osman Paksüt ne benden ne başkasından etkilenecek birisi. Bunu söyleyenler varsa Osman Paksüt'ü tanımıyorlar demektir" dedi.

Eğitimim bitsin ülkeme döneceğim

Aynı iddianamede "şüpheli" olan eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, halen dil öğrenimi için bulunduğunu söylediği İngiltere'de. Çömez, Hürriyet'e, elektronik posta aracılığıyla şunları söyledi: "Hayatım boyunca kanunların dışına hiç çıkmadım. İlerleyen dönemde yanlış bir fiil ve eylem içerisinde olmadığımı herkes görecek. Çok önceden planlanmış dil eğitimim halen devam ediyor, bittiğinde ülkeme döneceğim." HÜRRİYET

ÖRGÜT YÖNETİCİSİ İDDİASI

Ferda Paksüt'ün iddianamede 'örgüt yöneticisi' olarak sayılan, 12 isimden biri olduğu iddia edildi. Ferda Paksüt'ün ismi aynı soruşturmanın firari şüphelilerinden eski milletvekili Turhan Çömez'le yaptığı görüşmelerin dinlemeye takılmasıyla gündeme gelmişti. Paksüt'ün, AK Parti hakkındaki kapatılma davası sürecinde Çömez'le görüşmeler yaptığı belirlenmişti. Kamuoyunda dinleme tartışmalarının yapıldığı bu süreç Ergenekon savcılarının talimatı sonucu Paksüt'ün ifadesinin alınmasıyla son bulmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 28 Ağustos 2008'de Paksüt'ün Ergenekon Soruşturması kapsamında şüpheli olarak 6 saat ifadesini almıştı. Ayrıca, Anayasa MahkemesiBaşkan Vekili Osman Paksüt, eşi Ferda Paksüt ve Turhan Çömez'in Ankara'da Tenis Kulübü'nde bir araya geldikleri de ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*