Osman Pamukoğlu TSK'ya fena yüklendi

Osman Pamukoğlu TSK'ya fena yüklendi.8318
  • Giriş : 14.01.2009 / 17:45:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:32:16

Osman Pamukoğlu, Sincan Yenikentteki kazıdan çıkarılan cephanelik üzerinden TSK'ya yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Star haberde Uğur Dündar'ın konuğu olan Osman Pamukoğlu, Adapazarı'ndaki bağ evinde 22 el bombası ve çok sayıda mühimmat ele geçirilen Yarbay Mustafa Dönmez'in, ajandasından çıkan kroki doğrultusunda Sincan Yenikent Zir Vadisi'nde yapılan kazıdan çıkarılan bomba ve mühimmatlar konusunda TSK'yı eleştirdi. 'Bu iş yarbayla bitmez' diyen Pamukoğlu, şunları söyledi:

“Bunların hepsi devletin silahları kendilerine teslim edilmiş insanlar. Bir defa oradan rahatsız olmaları lazım. Bence bu yarbayla bitmez. Bunun çerçevesini açmak lazım, genişletmek gerekiyor. Bu öyle tek başına yarbayın depolardan, cephaneliklerden bunu çıkartıp da oraya getirebileceği bir şey değil. Bunu birkaç kişi hatta birkaç araç değiştirerek yapıldığı kesin. Şimdi o araziye dikkatli baktığınızda oraya hangi araç girer? Oraya otomobille falan girilemez. E peki efendim sırtta mı taşındı? Biraz önce haberlerde izliyorum şu kadar yerde hizmet yapıyormuş falan… Bunu sapı saçağıyla tabiri caizse, halk tabiriyle kökünden söküp atmalı. Ve yalnız şu var; elbette adalet gereğini yapacaktır. Savcılar ve hakimler gereğini yapacaktır ve mutlaka yapılmalıdır. Ama genişçe bir idari tahkikat müteselsil olarak yapılmalıdır.

“Silahlı Kuvvetler içini mi kastediyorsunuz?” sorusu üzerine de şunları söyledi:

Yani bu depo yarbayın mı? bunun bir sorumluları yok mu? Bu anahtarlar nasıl alınmış? Bunun nöbetçileri yok mu? Bu gece mi çıkartılmış, gündüz mü çıkartılmış? Hangi araçla çıkartılmış? Kim taşımış? Elde mi, sırtta mı…”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*