Osman Pamukoğlu'nun partisinde kriz!

Osman Pamukoğlu'nun partisinde kriz!.9279
  • Giriş : 26.08.2008 / 00:14:00
  • Güncelleme : 25.08.2008 / 21:58:28

Efsane komutan Pamukoğlu'nun Hak ve Eşitlikler Partisi'nde daha adım atmadan kriz çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

PKK'yı durdurdum AK Parti'yi de durdururum" diyerek siyasete giren emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun liderliğindeki Hak ve Eşitlikler Partisi kurulmadan dağılmanın eşiğine geldi.

Partiden ihraç edilen emekli Astsubay Ahmet Zengin'in iddiaları ilginç gelişmeleri de beraberinde getireceğe benziyor.

Vakit gazetesinin haberine göre, parti yönetimini ve programını eleştirerek yönetime kazan kaldıran emekli Astsubay Ahmet Zengin, ruhi dengesi bozuk olduğu ve kavrama eksikliği bulunduğu ileri sürülerek ihraç edildi.

Zengin, gazeteye yaptığı açıklamada partinin kurucuları arasında 50-60 kişinin bulunduğunu ve her bir kişiden 5 ile 25 milyar para toplandığını söyledi. Partinin şaibeli kişilerle doldurulduğunu ileri süren Zengin, “Yönetimdeki bazı isimlerin şaibeli işleri var. Osman Pamukoğlu beyi uyardım. 'Bunlarla yola gidilmez' dedim. Astsubayların sorunlarını dile getirdim. Ayrıca hazırlanan taslak parti programını eleştirdim. Çünkü içinde hiçbir proje yok, sadece eleştiri var. Eleştirdim diye bana 'Senin ruhi dengen bozuk, kavrama eksikliğin var' diyerek ihraç ettiler” dedi.

"TEHDİT EDİLDİM"

İhracı hakkında basına demeç vermemesi için tehdit edildiğini ileri süren Zengin, “ 'Basına gidersen sana misliyle karşılık veririz' dediler. Ben de diyorum alın size hodri meydan. Ben buradayım. Paşam, çıktığın bu yolda Allah yolunu açık etsin. Bu mantıkla, bu programla, bu ekiple işin zor paşam. Bu ekiple, bu programla bir yere varamazsınız” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*