Osman Pepe: 'Millet koalisyonlardan çektiğini unutmadı'

Osman Pepe: 'Millet koalisyonlardan çektiğini unutmadı'.8350
  • Giriş : 04.07.2007 / 22:06:00
  • Güncelleme : 04.07.2007 / 22:07:31

Pepe, ''Millet; geçmişin o aciz, çaresiz, koalisyon hükümetlerinden çektiklerini unutmuş değil'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Pepe, AK Parti Artvin İl Başkanlığı binasının açılışında yaptığı konuşmada, 22 Temmuzdaki seçimin ''kritik ve önemli bir seçim'' olduğunu kaydederek şunları söyledi:

''Türkiye, yoluna devam etmek istiyor. Türkiye, arabasının hızını kesmek istemiyor. Türkiye, dördüncü vitese girmiş arabasını, geri vitese takmak istemiyor. Millet; geçmişin o aciz, çaresiz, koalisyon hükümetlerinden çektiklerini unutmuş değil. 22 bankanın battığı dönemi, 40 milyar doların buharlaşıp gittiği dönemi, bir gecede ödenmiş yüzde 8 bin 500 faizi unutmuyor... Anayasa kitapçığını, Milli Güvenlik Kurulunda birbirlerinin kafalarına attılar, iyi ki diyorum orada taş yoktu. O kitapçık el bombasının pimini çekti, her taraf toz duman oldu. Peki kim kaybetti? Millet kaybetti, sandıkta da kendisine kaybettirenleri hep kaybettirdi.''

Bakan Pepe, ''4.5 yılda yaptıklarının tüm Türkiye'de görüldüğünü'' ifade ederek, ''Hortumcuların önlerini kestik, hepsi hizaya geçti. 'Hiza istikamet al' dedik, herkes hizaya geçti. 'Milletin hakkının hukukunun takipçisi olacağız' dedik, onu da yaptık'' dedi.

Bakan Pepe, parti binasından çıkarken kendisini dinlemeye gelen Artvinli Dünya Burun Şampiyonu Mehmet Özyürek ile bir süre sohbet etti.

Özyürek'in ''Burun farkıyla Avrupa'yı geçtik, Artvin'de de AK Parti oy farkıyla geçecek'' demesi üzerine Bakan Pepe kahkahayla güldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious